Co nas wyróżnia

Jeżeli pragniesz aby Twoje Dziecko

  • trafiło do przedszkola prowadzonego z pasją, sercem i wrażliwością na każde z nich, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera, budowana poprzez harmonijną i aktywną współpracę dzieci, rodziców i wychowawców
  • otoczone było przez ciepłe, wspierające i oddane a równocześnie świetnie wykształcone i doświadczone grono pedagogów z powołania
  • doświadczyło obecności rodziców w życiu przedszkolnym, którzy chcą ofiarować swemu dziecku swój czas i radość występując w przedszkolnych spektaklach teatralnych, rywalizując w rodzinnych rozgrywkach sportowych, rajdach rowerowych, grach miejskich i podchodach, bawiąc się na rodzinnych wieczorach bajkowych, porannych grzybobraniach oraz nastrojowych spotkaniach świątecznych
  • uczestniczyło w wyjątkowym, dwutygodniowym programie adaptacyjnym, który przygotuje je do bezpiecznego wkroczenia w nową rzeczywistość przedszkolną

WYSPA ODKRYWCÓW TO MIEJSCE DLA TWOJEGO DZIECKA I CIEBIE,  w którym z radością i pasją Twoje Dziecko będzie zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty, doświadczy przyjaźni, ciepła i serca, które będą fundamentem na całe życie i do którego zawsze z sympatią  będzie powracać.

Co nas wyróżnia ?

14 dniowy program adaptacyjny. Twoje dziecko w tym czasie bezpiecznie pozna nowe środowisko i swoje ciocie. Adaptacja odbywa się w obecności rodziców.

Język angielski codziennie Oferujemy bardzo zróżnicowane formy poznawania języka, realizację programu Dwujęzyczne dzieci, Bajkową Akademię Angielskiego oraz  możliwość zajęć z lektorem

Dużo ruchu i dobrej zabawy Dbamy o rozwój fizyczny już od pierwszych dni w przedszkolu. Zajęcia sportowe, taneczne, rytmika, judo, piłka nożna, samoobrona, olimpiady dla całych rodzin!

Gimnastyka korekcyjna Profesjonalna rehabilitantka dba o prawidłową postawę naszych dzieci i kształtuje prawidłowe nawyki już od najmłodszych lat.

Warsztaty, które rozbudzają ciekawość i zdolności Twojego dziecka ( wikliniarskie, garncarskie, robotyka, programowanie dla przedszkolaków, eksperymenty przyrodnicze, chemiczne i fizyczne, warsztaty muzyczne, artystyczne, matematyczne, szachy).

Liczne wycieczki i wyprawy, które pomagają dzieciom  poznać i zrozumieć otaczający świat! Odwiedzamy teatry, muzea, kina, filharmonię, jednostki straży pożarnej, zwiedzamy nasze miasto i najbliższe okolice, odwiedzamy sady, lasy i szkoły, drukarnie , biblioteki

Partnerstwo z Collegium Da Vinci. Wspólnie pracujemy nad innowacyjnym metodami i formami pracy, realizujemy projekty unijne.

Leśny, duży plac zabaw, który jest miejscem do aktywnego wypoczynku na łonie natury i eksplorowania świata.

Wyżywieniezdrowe, dostosowane do potrzeb Twojego dziecka (diety bezmleczne, bezglutenowe, uwzględniające alergie i indywidualne potrzeby), oparte o naturalne składniki.

Teatr nie Wielkito specjalna inicjatywa Rodziców dla Dzieci, podczas której przygotowywane są i wystawiane przepiękne spektakle teatralne, wyreżyserowane i grane przez rodziców.

Organizujemy Festiwal Sztuk dla dzieci, podczas  którego dzieci poznają nowe techniki plastyczne, wykonują w nich prace, przygotowują dla bliskich przepiękny wernisaż, uczą się układów tanecznych, utworów muzycznych, wymieniają się doświadczeniami z dziećmi z innych przedszkoli.

Współpraca z szerokim gronem specjalistów Dzieci na Wyspie Odkrywców, otrzymują w razie potrzeby wsparcie logopedy, psychologa, pedagoga specjalnego, rehabilitanta lub nauczyciela cienia.

Klub Przyjaciół i Absolwentów Przedszkola Przygoda na Wyspie Odkrywców nie musi się kończyć! Nasi absolwenci, ich bliscy są z nami podczas licznych spotkań i inicjatyw realizowanych w ramach Klubu.

Zapewniamy, że Twoje Dziecko będzie

  • doświadczało udziału w wyjątkowym programie edukacyjno-wychowawczym, który zapewnia harmonijny rozwój poznawczy, fizyczny, emocjonalny i społeczny.  Program realizowany jest przez cały dzień pobytu Dziecka w przedszkolu. Jego ważnymi elementami są: możliwość poznawania świata za pomocą wszystkich zmysłów, eksperymenty chemiczne, fizyczne i kulinarne oraz wspólne projekty, uczące współdziałania i  pracy zespołowej, nauka samodzielności, rozwój mowy i komunikacji, osiągnięcie sprawności manualnej. Program aktywizuje róże obszary zainteresowań Dzieci.
  • uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego, technik plastycznych, tanecznych, teatralnych, muzycznych, sportowych, kulinarnych, zajęciach poznawania literatury dziecięcej Bajarka, zajęciach z rozwoju mowy czy zajęciach z poznawania świata, na których pozna przedszkolaków z innych krajów, podstawowe informacje o ich kraju, spróbuje przygotować danie według oryginalnego przepisu, nauczy się tradycyjnego tańce, zabawy. Wszystkie te zajęcia są spójnymi, uzupełniającymi się elementami naszego program edukacyjnego.
  • poznawało otaczający Je świat poprzez udział w licznych wycieczkach i wyprawach. Odwiedzamy muzea, teatry, biblioteki, księgarnie, kina, które Dzieci poznają nie tylko jak widz, ale także od kulis dzięki licznym warsztatom. Tradycyjnie wyjeżdżamy na wycieczki za „miasto”, odwiedzamy sady, ogrody, gospodarstw agroturystyczne. Spotykamy się ze strażakami, policjantami i przedstawicielami innych ciekawych zawodów.
  • poznało zasady zdrowego żywienia i bezpiecznego zachowania, podczas zajęć specjalnie dedykowanych tej tematyce oraz podczas spożywania codziennych posiłków.
  • nabierze umiejętności, pozwalających na odniesienie sukcesu w szkole. Zadbamy aby Twój Skarb osiągnął dojrzałość emocjonalną potrzebną do adaptacji w szkole, nauczył się przyjmować i respektować zasady i normy. Już w przedszkolu uczymy także samodzielności i odpowiedzialności.  Nowoczesnymi metodami przygotowujemy do nauki czytania i pisania, kształtujemy umiejętności polonistyczne, matematyczne i przyrodnicze niezbędne do podjęcia kolejnego kroku edukacyjnego: roli ucznia.