Dzień naleśnika

Dziś na Wyspie Odkrywców obchodziliśmy dzień naleśnika. Przedszkolaki dowiedziały się jakie składniki i przyrządy potrzebne są do stworzenia ciasta naleśnikowego i co należy potem z takim ciastem zrobić aby powstał nasz przysmak. Rozmawialiśmy także o tym z czym można zjeść naleśniki, a na koniec czekała na nas super niespodzianka. Dziś na drugie śniadanko zamiast owoców jedliśmy naleśniki. Mniam!

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia na Wyspie Odkrywców odbył się Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie grupy przedstawiły doskonale dopracowany repertuar. Dzieci pokazały układy taneczne, recytowały przepiękne wiersze i śpiewały wzruszające piosenki. Przedszkolaki przygotowały także dla Babć i Dziadków wspaniałe prezenty, w które włożyły masę pracy i oczywiście dużo serca. Sto lat dla Babci i Dziadka!

Czytaj dalej

Dzień popcornu

Dziś Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstaje popcorn, poznały przy tym różne rodzaje ziaren i zbóż. Każda grupa wykonała także zimową pracę plastyczno- techniczną wykorzystując przy tym świeżo przyrządzony popcorn. Grupa Słowików i Skowronków wzięła udział w seansie kinowym oczywiście z popcornem w roli głównej. Na sam koniec naszego smacznego dnia, dzieci otrzymały dyplom miłośnika popcornu.

Czytaj dalej

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór pełen miłości, rodzinnego ciepła i radości. 21 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Dzieci z radością powitały Gwiazdora i zaśpiewały dla niego kilka świątecznych piosenek. Nasz gość obdarował wszystkich pięknymi prezentami, a potem wszyscy zasiedli przy stole, by zjeść wspólnie wigilijny posiłek. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia.

Czytaj dalej

Jasełka Słowików

17 grudnia na naszej Wyspie Odkrywców odbyły się Jasełka najstarszej grupy Słowików. Przedszkolaki w mikołajowych czapkach przepięknie recytowały swoje role, zaprezentowały układy taneczne do świątecznych piosenek i śpiewały wszystkim dobrze znane świąteczne utwory. Po występie nadszedł czas na wspólne piernikowanie, na którym dzieci dekorowały pierniczki. Oczywiście największą radość sprawiło przedszkolakom jedzenie własnoręcznie ozdobionych słodkości. Film z występu Słowików.

Czytaj dalej