„Jagodowy pomidorek” – Leśne Jagódki

W kolejnych jesiennych dniach Leśne Jagódki poznały bliżej dary jesienne zbierane z naszych pól i ogrodów. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne warzywa, ćwiczyliśmy przeliczanie na konkretach, dzielenie na zbiory oraz wykonywaliśmy proste działania matematyczne. Wiemy już także, które warzywa rosną nad ziemią, w ziemi, a których należy szukać pod ziemią. Poznaliśmy budowę rośliny na podstawie krzaczka pomidora, mogliśmy pobudzić nasze zmysły dotykając, przyglądając się i wąchając roślinkę. Na koniec tygodnia stworzyliśmy pracę przestrzenną „Jagodowy pomidorek”.

Czytaj dalej

Nocowanko – Skowronki

W miniony weekend z piątku na sobotę, najstarsza grupa Skowronki spotkała się w przedszkolu na nocowanku. W tym szczególnym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek. Pierwszym punktem nocowania było odnalezienie skarbów i zagadek, które zostały ukryte w przedszkolu. Ze znalezionych produktów dzieci przygotowały pyszną zdrową kolację. Kolejnym punktem było poszukiwanie z latarkami jeży w okolicy przedszkola. Po powrocie czekała na nas piżama party i bajka niespodzianka. Rano wszystkie przedszkolaki zjadły śniadanie, które same przygotowały, następnie szczęśliwie wróciły do swoich domów.

Czytaj dalej

Jesienna impreza integracyjna

Jesienna impreza integracyjna na Wyspie Odkrywców. W tym roku zorganizowany został rajd rowerowy dla Odkrywców i całych ich rodzin. Wszyscy rano spotkaliśmy się na parkingu obok przedszkola i wzięliśmy udział w rozgrzewce aby przygotować się na wycieczkę rowerową. Pogoda dopisała więc z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy na leśną polanę nad brzegiem Jeziora Swarzędzkiego. Na polanie czekało mnóstwo atrakcji, między innymi tor przeszkód, przeciąganie liny, wspólny taniec czy malowanie buziek. Nie zabrakło także ogniska, kiełbasek i słodkiego poczęstunku. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i do zobaczenia już wkrótce na kolejnej imprezie integracyjnej. Jesteście wspaniali. Udanego weekendu życzy cała kadra Wyspy Odkrywców.
Poniżej znajdą Państwo link do filmiku z rajdu.

Czytaj dalej

Dzień Przedszkolaka

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Naszym kochanym Odkrywcom życzymy z tej okazji  by zawsze byli otoczeni miłością, a dobro i uśmiech ogrzewały ich serduszka. W zdrowiu, z pasją odwagą i  uśmiechem odkrywajcie świat. Poniżej kilka ujęć z naszych aktywnych obchodów tego wspaniałego dnia.

Czytaj dalej