Dzień popcornu

Dziś Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstaje popcorn, poznały przy tym różne rodzaje ziaren i zbóż. Każda grupa wykonała także zimową pracę plastyczno- techniczną wykorzystując przy tym świeżo przyrządzony popcorn. Grupa Słowików i Skowronków wzięła udział w seansie kinowym oczywiście z popcornem w roli głównej. Na sam koniec naszego smacznego dnia, dzieci otrzymały dyplom miłośnika popcornu.

Czytaj dalej

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór pełen miłości, rodzinnego ciepła i radości. 21 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Dzieci z radością powitały Gwiazdora i zaśpiewały dla niego kilka świątecznych piosenek. Nasz gość obdarował wszystkich pięknymi prezentami, a potem wszyscy zasiedli przy stole, by zjeść wspólnie wigilijny posiłek. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia.

Czytaj dalej

Jasełka Słowików

17 grudnia na naszej Wyspie Odkrywców odbyły się Jasełka najstarszej grupy Słowików. Przedszkolaki w mikołajowych czapkach przepięknie recytowały swoje role, zaprezentowały układy taneczne do świątecznych piosenek i śpiewały wszystkim dobrze znane świąteczne utwory. Po występie nadszedł czas na wspólne piernikowanie, na którym dzieci dekorowały pierniczki. Oczywiście największą radość sprawiło przedszkolakom jedzenie własnoręcznie ozdobionych słodkości. Film z występu Słowików.

Czytaj dalej

Jasełka Maluszków

15 grudnia na naszej Wyspie Odkrywców odbyły się Jasełka najmłodszej grupy Leśnych Jagódek. Dzieci w przepięknych strojach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły do świątecznych piosenek. Po występie nadszedł czas na wspólne piernikowanie. Przedszkolaki miały ogromną frajdę z dekorowania i jedzenia własnoręcznie ozdobionych pierników.

Czytaj dalej

Mikołajki

4 grudnia obchodziliśmy na Wyspie Odkrywców Mikołajki. Wszystkie dzieci przyszły w ten dzień ubrane na czerwono i z wielką niecierpliwością wyczekiwały przybycia Świętego Mikołaja, który przyniesie im prezenty. Mikołaj stwierdził jednak, że przedszkolaki muszą najpierw wykonać kilka świątecznych zadań, które dla nich przygotował. Wszyscy poradzili sobie z nimi doskonale i znaleźli w szatni niespodzianki schowane przez naszego kochanego staruszka w czerwonej czapce z pomponem.

Czytaj dalej

Dzień Wynalazcy

Dzień Wynalazcy na Wyspie Odkrywców. W środę 2 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Wynalazcy. Przedszkolaki oglądały i omawiały przedmioty wynalezione przez dzieci i dorosłych, zastanawiały się jak samemu zostać odkrywcą, poznały słynnych na całym świcie wynalazców takich jak Thomas Edison czy Albert Einstein, a na koniec wykonały prace plastyczną „Wielka żarówka”.

Czytaj dalej

Andrzejki

,,Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. We wtorek 01 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Dzieci lały wosk przez dziurkę od klucza, losowały zawód z magicznego kapelusza i poznały imiona swoich przyszłych mężów i żon. Mamy skromną nadzieję że wszystkie andrzejkowe wróżby się spełnią.

Czytaj dalej

Dzień Czarnego Kota

W piątek 27.11 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Czarnego Kota. Zaraz po śniadaniu, dzieci przebrane w czarne kotki, wykonywały zadania pozostawione przez różne bardziej i mniej znane wszystkim czworonogi. Przedszkolaki dzielnie wykonywały wszystkie kocie zadania i na koniec otrzymały koci dyplom za udział w zabawie.

Czytaj dalej

Dzień Misia

W środę na Wyspie Odkrywców obchodziliśmy Dzień Misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone, itp. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, wysłuchały opowiadania o misiu Miszce, tańczyły z misiami, rozwiązywały zagadki o misiach i słuchały ciekawostek na temat ich życia.

Czytaj dalej