Smaki Afryki

Na dzisiejszych warsztatach z cyklu Obywatel Świata, poznaliśmy nowy przepis, z samego serca Czarnego Lądu. Ugniataliśmy pyszne, dojrzałe banany, dodaliśmy jeszcze kilka magicznych składników i upiekliśmy pulchny, pachnący chlebek bananowy. Co ciekawe po wyjęciu z pieca jego zapach przypominał dzieciom zapach pierników lub naleśników.

Czytaj dalej

Pierwsze warsztaty w Collegium Da Vinci

To był niesamowity piątek dla naszych Odkrywców! Dzień niezapomnianych wrażeń podczas pierwszych warsztatów w Collegium Da Vinci, które rozpoczęły nasz dwuletni unijny projekt „Podróż w przyszłość”. Głównym celem projektu jest zabranie dzieci w pasjonującą podróż po zawodach przyszłości. Chcemy pokazać dzieciom, jak ważna i wspaniała może być nauka i jakie ciekawe zawody mogą zdobywać w przyszłości.
Na uczelni odbędzie się w sumie 7 ciekawych warsztatów, a w ten piątek nasze 3 grupy przedszkolaków uczestniczyły w warsztatach: „Nowe zawody związane z mediami”, „Cyberbezpieczny przedszkolak” i „Praca z telefonem”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały aktywny udział w warsztatach! Jesteśmy z nich bardzo dumne!!!
O szczegółach naszego wyjątkowego projektu można tez poczytać na naszej stronie w zakładce Projekt Unijny.

Czytaj dalej

Walentynki

14 lutego był dla Ptaszków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami .Szukały między innymi drugiej połówki serca, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynkowy na Wyspie Odkrywców z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń.

Czytaj dalej

Wizyta Łukasza Wierzbickiego

5 lutego na Wyspie Odkrywców dzieci gościły pana Łukasza Wierzbickiego, autora znanych i bardzo lubianych książek między innymi z cyklu „Afryka Kazika”. Dzieci na spotkanie dobrze się przygotowały, wielu znało już książki pana Łukasza, a nawet kulisy ich powstania, ale osobisty kontakt z autorem, okazał się wielką przygodą i dostarczył niezapomnianych emocji i przeżyć. Udział w przygotowanych na tę okoliczność prezentacjach i animacjach, wcielanie się w role bohaterów książek, obcowanie z autentycznymi gadżetami, które towarzyszyły im w podróżach, efekty dźwiękowe i wspaniała narracja samego pisarza powodowały, że wszyscy słuchali z zapartym tchem i rzeczywiście przenosili się w wyobraźni do Afryki. Mali czytelnicy oczarowani opowieściami pana Wierzbickiego, oprócz ciekawości dalszych losów bohaterów jego książki, wynieśli ze spotkania jeszcze dwa ważne przesłania: aby nigdy nie rezygnować ze swych marzeń, i aby z każdej dalekiej czy bliskiej podróży czerpać, to co najważniejsze, czyli kontakt z poznawanymi ludźmi, ich kulturą i zwyczajami. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zakupu wybranej, książki z dedykacją i autografem autora.
To był wyjątkowy, radosny i emocjonujący wtorkowy dzień.

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka – Ptaszki

Piękna muzyka, radosny taniec, czarujące stroje i pełne gorących serc dla dziadków dzieci! Nasze Ptaszki w tym roku przygotowały razem z ciocią Darią i Anią niezapomnianą podróż po przepięknych polskich, muzycznych szlagierach przeplatanych wierszykami o kochających dziadkach i zabawnymi opowiastkami o ich młodości. Wielu zebranym gościom zakręciła się łezka przy dziecięcych interpretacjach utworów „Windą do nieba” czy „Serduszko puka w rytmie cha-cha”. To z pewnością był niezapomniany dzień w przedszkolu zarówno dla naszych kochanych gości, jak i naszych Ptaszków!

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka – Leśne Jagódki

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco. Powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich.

Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Leśne Jagódki przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane kalendarze. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki oraz pokazać prace plastyczne.

Czytaj dalej

„Co w trawie piszczy”

Grupa Ptaszków i Leśnych Jagódek wybrała się do kina Apollo na przedstawienie pt. „Co w trafie piszczy”. Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórcy musicalu ukazali życie drobnych sworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa, uświadamiając wszystkim że „inność każdego z nas” tak naprawdę wcale nie jest wadą .Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowadniają, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.

Czytaj dalej

Hawajski Bal Karnawałowy

W poniedziałek, 7 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Hawajski Bal Karnawałowy. Wśród palm i kolorowych kwiatów roztańczonym krokiem wprowadziliśmy dzieci w klimat wprost z Hawajów! Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Były też hawajskie konkursy prowadzone przez Ciocie Asię i Martę oraz nauka tańca Makarena.

Na długo w naszych myślach zostaną gorące rytmy z tego dnia!

Czytaj dalej

Gwiazdkowe prezenty

Nasz kochany Gwiazdor oprócz prezentów, które miał dla wszystkich dzieci zostawił także dużo prezentów dla całego przedszkola. Każda grupa otrzymała piękne zabawki, gry edukacyjne, gry konstrukcyjne, układ słoneczny, sprzęt do doświadczeń, a nawet otrzymaliśmy od gwiazdora sprzęt sportowy i piękne instrumenty muzyczne, z których całe przedszkole wspólnie będzie korzystać na zajęciach. Dzieci są bardzo zadowolone, tak bogatego gwiazdora dawno nie było, to oznaka że cała Wyspa Odkrywców spisała się w tym roku na medal.

Czytaj dalej

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.
21 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Wszyscy dobrze wiedzą, że Gwiazdor to miły i kochający dzieci staruszek, który obdarowuje prezentami. Odwiedzając każdą grupę miał okazję porozmawiać z dziećmi i każdemu podarować prezent. Przedszkolaki odwdzięczyły się Gwiazdorowi piosenkami, miłym słowem, a nawet specjalne przygotowanymi kolorowankami.
Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń. Takie spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Czytaj dalej

„Bombka z gwiazdką”

Leśne Jagódki i Ptaszki wybrały do teatru Animacji na piękne świąteczne przedstawienie pt. „Bombka z gwiazdką”. Na pewno zdarzyło Wam się kiedyś podróżować pociągiem. Dla niektórych to przygoda i wyzwanie, a dla innych zupełna nuda. Bohaterowie spektaklu spotykają się przypadkowo w pociągu w Wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z nich ma własną historię, ale wszyscy marzą o tym samym – dotrzeć do celu. Tymczasem w Wigilię nawet w zwykłych miejscach dzieją się niezwykłe rzeczy…

Czytaj dalej

Przedstawienie świąteczne – Słowiki

Świąteczne przedstawienie naszej najmłodszej grupy Słowików zauroczyło wszystkich zebranych gości! Przy blasku światełek, zapachu choinek, pomarańczy i pierników maluszki zaprezentowały świąteczne piosenki, wierszyki i tańce grając przy tym na instrumentach. W drugiej części spotkania, w prezencie dla Słowików i rodziców grupa Zerówki – Ptaszki przedstawiła świąteczny pokaz tańca. Oczywiście nie mogło też zabraknąć naszego tradycyjnego już piernikowania! Dziękujemy za te wspólne, piękne chwile!

Czytaj dalej

Przedstawienie świąteczne – Ptaszki

Wigilijne przedstawienie Ptaszków rozgrzało wszystkie nasze serca! W rytmie kolęd, zapachu choinki, pomarańcz i goździków, w kolorach bieli i czerwieni i z wielką radością nasza Zerówka pokazała nam magię świąt, wagę ich symboli i mądrość pokoleniowej tradycji. Wzruszający, piękny występ uświetniły muzyczne niespodzianki: Pola grająca na organach kolędę oraz nasi zaprzyjaźnieni muzycy z Filharmonii Poznańskiej w towarzystwie Ptaszkowych kolędników! Na koniec nie mogło zabraknąć tradycyjnego już wspólnego, rodzinnego piernikowania! Dziękujemy za te wyjątkowe chwile!

Czytaj dalej

Przedstawienie świąteczne – Leśne Jagódki

Piernikowanie czas rozpocząć!
W cudownej, rodzinnej atmosferze, przy blasku lampek, zapachu pierników i pomarańczy, dźwiękach kolęd oraz śnieżnej aurze za oknem, poczuliśmy dziś z Leśnymi Jagódkami i ich bliskimi magię Świąt Bożego Narodzenia. Przepiękny występ dzieci i wspólne kolędowanie artystami Filharmonii Poznańskiej rozgrzały wszystkie serca i zapewniły wiele wzruszeń. Dziękujemy za te cudowne chwile!

Czytaj dalej

Wieczór z bajką

O tym jak niewiele potrzeba, by przenieść się do krainy kolorowych snów, przekonały się dzieci i rodzice podczas „Wieczoru z bajką”. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Marii Konopnickiej. Na początku naszego spotkanie wystąpiły ciocie w wierszu „Nasz Domek”. Następnie „Stefka Burczymuchę” zaprezentowali Marcin i Mikołaj ze swoją mamą. Chwilę później wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę pt. „Zła Zima”. Wystąpił także Leon ze swoją mamą w wierszu „Pranie”, Franio z mamą w wierszu „Mucha Samochwała” oraz Marysia i Tosia z mamą w wierszu „Jesienią”. Naszą coroczną uroczystość prowadziła ciocia Asia. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.

Czytaj dalej

Andrzejki

30 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tę bliską np. „co dostanę od Gwiazdora” i tę daleką… „kim będę w przyszłości”. W atmosferze tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, do radości oraz integracji grupy.

Czytaj dalej

Nasi goście – żołnierze

Dzisiaj naszą Wyspę Odkrywców odwiedzili niesamowici goście. Dzięki uprzejmości taty Alana, który zorganizował to spotkanie, mogliśmy poznać żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Było to niesamowite wydarzenie robiące ogromne wrażenie na dzieciach. W czasie spotkania zaprezentowano m. in mundury i wyposażenie plecaka, który posiada każdy z żołnierzy. Nasi goście opowiadali dzieciom czy bycie żołnierzem to trudny zawód.

Czytaj dalej