Wycieczka do ogrodu ekologicznego w Wirach

27 października grupa średniaków i zerówka wybrały się na wycieczkę autokarową do wspaniałego miejsca, w którym przedszkolaki poznały różne gatunki dyni i zajmowały się pracami ogrodowymi, takimi jak grabienie liści czy zbieranie owoców. Dużą atrakcją okazały się również hodowane tam zwierzęta. Nie zabrakło zabaw i gier zespołowych na świeżym powietrzu, w których wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Na koniec oglądaliśmy przetwory zrobione z owoców i warzyw, które rosną w ogrodzie, a na warsztatach każdy miał możliwość wykazania się kreatywnością i własnoręcznie przyozdabiał dynię. Największą atrakcją całej wycieczki okazała się jednak zabawa w stercie liści i 2 śniadanko, które dzieci zabrały ze sobą z domu.