Wizyta Łukasza Wierzbickiego

5 lutego na Wyspie Odkrywców dzieci gościły pana Łukasza Wierzbickiego, autora znanych i bardzo lubianych książek między innymi z cyklu „Afryka Kazika”. Dzieci na spotkanie dobrze się przygotowały, wielu znało już książki pana Łukasza, a nawet kulisy ich powstania, ale osobisty kontakt z autorem, okazał się wielką przygodą i dostarczył niezapomnianych emocji i przeżyć. Udział w przygotowanych na tę okoliczność prezentacjach i animacjach, wcielanie się w role bohaterów książek, obcowanie z autentycznymi gadżetami, które towarzyszyły im w podróżach, efekty dźwiękowe i wspaniała narracja samego pisarza powodowały, że wszyscy słuchali z zapartym tchem i rzeczywiście przenosili się w wyobraźni do Afryki. Mali czytelnicy oczarowani opowieściami pana Wierzbickiego, oprócz ciekawości dalszych losów bohaterów jego książki, wynieśli ze spotkania jeszcze dwa ważne przesłania: aby nigdy nie rezygnować ze swych marzeń, i aby z każdej dalekiej czy bliskiej podróży czerpać, to co najważniejsze, czyli kontakt z poznawanymi ludźmi, ich kulturą i zwyczajami. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zakupu wybranej, książki z dedykacją i autografem autora.
To był wyjątkowy, radosny i emocjonujący wtorkowy dzień.