Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.
21 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Wszyscy dobrze wiedzą, że Gwiazdor to miły i kochający dzieci staruszek, który obdarowuje prezentami. Odwiedzając każdą grupę miał okazję porozmawiać z dziećmi i każdemu podarować prezent. Przedszkolaki odwdzięczyły się Gwiazdorowi piosenkami, miłym słowem, a nawet specjalne przygotowanymi kolorowankami.
Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń. Takie spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.