Wielkanocna gra miejska

8 kwietnia na Wyspie Odkrywców odbyła się Wielkanocna Gra Miejska. Wielka podróż rozpoczęła się pod Starym Marychem, gdzie przywitał nas specjalny gość mówiący prawdziwą gwarą poznańską. Podzieliliśmy się na 4 drużyny i zgodnie z mapą wyruszyliśmy w poszukiwaniu ukrytego skarbu – Zajączka Wielkanocnego. Trasa wiodła szlakiem zabytków Starego Rynku. Po odszukaniu wskazanych na mapie punktów należało wykonać zadanie (i tutaj trzeba było posiadać dużą wiedzę bo na naszej trasie pojawiła się prawdziwa Bamberka, Kat, Budnik i wiele innych ciekawych postaci). Wszystkim drużynom udało się odnaleźć wskazane punkty i rozwiązać wszystkie zadania, dzięki czemu powstał 4- cyfrowy klucz do skrzyni, w której Zając zostawił prezenty. Na zakończenie czekała na nas gorąca herbata i pyry z gzikiem.