1 / 2
aktualności

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku,
gdzie zamieszczamy wszystkie aktualności oraz informacje o naszych
wydarzeniach, projektach i niepowtarzalnych pomysłach!Czerwiec 2015

Wikingowie, Piraci i Marynarze w poszukiwaniu skarbu na tajemniczej Wyspie Odkrywców - Rodzinny Piknik na Zakończenie Roku Przedszkolnego

„Kto Wikingiem, Piratem, Marynarzem niech odwagą się wykaże…” A okazała się ona niezbędna, podczas udziału w zakończeniu roku przedszkolnego. Spotkanie tych wszystkich grup, prezentacja ich strojów, umiejętności, tańców i pieśni rozpoczęła wspaniałą zabawę. Ale była dopiero początkiem przygody. Okazało się, że bowiem, że załogi i ich kapitanowie stali się rozbitkami na nieznanej Wyspie, na której na szczęście znaleźli wskazówki niezbędne do przygotowania wyprawy powrotnej do domu, a także wyprawy w poszukiwaniu tajemniczego skarbu. Po pokonaniu wielu trudności, wspierając się podczas najcięższych prób wszyscy szczęśliwie wrócili do domu i przy okazji odnaleźli wspaniały skarb!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Czerwiec 2015

Polonez, uroczyste wykonanie hymnów, rymowane wspomnienia przedszkolne, koncert flażolecistów i wspaniała zabawa, czyli pożegnanie z przedszkolem Zerówki

To niestety musiało kiedyś nastąpić! Nasza najstarsza grupa zakończyła edukację przedszkolną i wybiera się do szkoły. Ale sposób w jaki pożegnali się z przedszkolem nasi kochani zerówkowicze, wprawił wszystkich gości w wielki zachwyt ! Zaczęli bardzo uroczyście! Weszli do sali tańcząc wspaniałego poloneza. Po chwili, przy dźwięku werbli została wprowadzona przez poczet sztandarowy flaga Polski i Wyspy Odkrywców. Dzieci i rodzice zaśpiewali z pełną powagą i z zachowaniem odpowiednej postawy wszystkie zwrotki! Mazurka Dąbrowskiego, a następnie hymn Unii Europejskiej oraz hymn przedszkola. Następnie, w pięknie zrymowanej opowieści, dowcipnej i okraszonej wieloma anegdotami zabrali nas w sentymentalną i pełną emocji przygodę przedszkolną, od ich pierwszy dni pobytu na Wyspie Odkrywców po dzień dzisiejszy. Z uśmiechem na twarzy wspominali pierwsze doświadczenia przedszkolaków, kłopoty z rozstaniem z rodzicami i tęsknotę za nimi, aż po przełom kiedy zaczęli czuć się w przedszkolu niemal jak w domu. Przypomnieli, że w tej grupie już „od 3 latków nie brakowało wiercipięt ani gagatków” i że „ciocie zawsze stały za nimi murem”. Calineczka była chwilą aktorskiego przełamania grupy, po tym występie przedstawienie „szły naszym Odkrywcom jak z płatka” Mucha przed sądem, Opowieść wigilijna, Alicja w Krainie Czarów, to zaledwie parę z niezapomnianych wydarzeń teatralnych. Dzieci również w wspominały swoje „wielkie zdziwienie kiedy rodzice zrobili dla nas przedstawienie”. Och było co wspominać! Ale teraz już „Żegnaj przedszkole kochane, nadeszła chwila rozstania, serce tak dziwnie uderza, mgła jakaś oczy przesłania…” Ale na szczęście okazało się, że Wyspa Odkrywców ma również super propozycje dla swoich absolwentów.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Maj 2015

Rodzinny rajd rowerowy Dziesięć Piór

Odkrywcy kochają ruch, trudne zadania oraz świetną zabawę w gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego po raz kolejny spotkaliśmy się na rajdzie rowerowym, by wspólnie się bawiąc zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności. Zadaniem uczestników rajdu było nie tylko pokonanie długiej trasy, ale także zebranie 10 kolorowych piór. Jednak nie było to takie łatwe! Na pierwszym ogień – najtrudniejsze konkurencje: Zaplątani, Nic nie widzę i Slalom z przeszkodami. Okazało się, że przedszkolaki z tak trudnymi zadaniami radzą sobie lepiej niż ich rodzice. Ale wszyscy włożyli masę serca i wysiłku w wykonanie zadań, toteż pióropusze zostały ozdobione pierwszymi piórami. Po chwili cała ekipa ruszyła w dalszą podróż. Na kolejnym postoju, przy przystani jeziora swarzędzkiego Kartką Złączeni oraz Kosta w kostkę powiązani rowerzyści wykonywali wiele skomplikowanych ćwiczeń fizycznych. Utrzymanie równowagi okazało się nie lada wezwaniem dla naszych zespołów! Na szczęście od brzegu jeziora dzieliły uczestników wysokie trzciny! Zadanie zostało zaliczone i następne dwa pióra zdobyte. Kolejne odcinki trasy i zadania nasi dzielni uczestnicy zaliczali z wielkim zaangażowaniem i zapałem. Wreszcie wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Tutaj odbyła się wspaniała prezentacja pióropuszy uczestników i wielka uczta indiańsko-rowerowa z grochówą, pomidorówką i pachnącym plackiem!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Kwiecień 2015

Pierwszy Festiwal Sztuk na Wyspie Odkrywców, czyli podróż przez świat baletu, tańca, teatru, piosenki, rzeźby i rysunku.

Na cały tydzień Wyspa Odkrywców stała się Wyspą Sztuki, a nasi wspaniali Odkrywcy prawdziwymi artystami: malarzami, rzeźbiarzami, tancerzami. Ale na dobry początek dzieci wcieliły się w rolę widza, w Teatrze Muzycznym uczestnicząc w przepięknym i barwnym spektaklu baletowym Brzydkie Kaczątko. Kolejne dni Dzieci spędziły w pracowni malarskiej, w pracowni rzeźb oraz na warsztatach tanecznych, poznając tańce z różnych stron świata. Podczas tego bardzo pracowitego tygodnia dzieci wykonały niezwykłe rzeźby z gliny, rzeźby z papieru mache, obrazy, witraże oraz reliefy. W czasie tego pracowitego tygodnie odwiedzili nas goście z przedszkola Bańka Mydlana z Czerwonaka, którzy brawurowo zaprezentowali nam przepiękny koncert. Wielki finał Festiwalu Sztuk odbył się w piątek i miał niezwykłą oprawę. Odkrywcy zaprosili rodziców i gości na nastrojowy wernisaż, podczas którego zaprezentowali swoje dzieła sztuki, a ich kochani rodzice zrewanżowali się premierą nowego spektaklu Teatru Nie Wielkiego pt Czerwony Kapturek. Atmosfera i wrażenia były niezwykle i niezapomniane!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Kwiecień 2015

Świąteczna Gra Miejska "W Poszukiwaniu Wielkanocnego Zająca"

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych Odkrywcy i ich Rodzice uczestniczyli w pierwszej w historii przedszkola grze miejskiej, która odbyła się w przepięknym otoczeniu Jeziora Swarzędzkiego, w pobliżu kompleksu sportowego Wodny Raj w Swarzędzu. Celem Gry było oczywiście odnalezienie wielkanocnego Zająca, który zagubił się w drodze na Wyspę Odkrywców. Na szczęście Zając zostawił mapę i ślady, które uczestnicy tropili, podzieleni na trzy grupy. Pierwszy z nich został odnaleziony na Wyspie Wielkanocnej, kolejne w tajemniczych miejscach: Pisankowie, Kurczaczkowie, Zajączkowie i Mazurkowie. W każdym z tych miejsc zostawił jednak wiele zadań do wykonania…Ozdabianie ogromnych mazurków, szukanie jajek, układanie piosenek i wykonywanie tańców, a także kurczaków i malowanie olbrzymich pisanek to tylko niektóre z nich. Na szczęście dzięki niesamowitej kreatywności Tropicieli, ich energii i uśmiechowi udało się odnaleźć sprytnego Zająca, który na mecie miał na dla wszystkich wielkanocne niespodzianki! Zając, którego Odkrywcy odnaleźli podczas gry miejskiej odwiedził ich następnie w przedszkolu podczas uroczystego Wielkanocnego Śniadania, podczas którego wszyscy złożyli sobie życzenia i obdarowali się drobnymi upominkami.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Marzec 2015

Odkrywamy tajemnice wszechświata z Mobilnym Planetarium oraz… muzyczne tajemnice Szkocji

Ogromny namiot w kształcie kuli, a po wejściu do jego wnętrza….bezchmurna noc, z widocznymi planetami, księżycami, iskrzącymi gwiazdami i zaproszenie do niesamowitej podróży w głąb wszechświata! Tajniki kosmosu w przystępny sposób odkrywane przez małego robota. Wędrówka po różnych planetach, gwiazdozbiory, poszukiwanie odpowiedzi na frapujące pytania. Budowanie komety. Poznanie właściwości i możliwości wykorzystania suchego lodu. Ta była prawdziwie nieziemska podróż Odkrywców. Z powrotem na Ziemię wróciliśmy dzięki Panu Świerszczowi i muzykom z Filharmonii Poznańskiej, by….odbyć kolejną podróż. Tym razem naszym celem była zjawiskowa Szkocja, która zaskoczyła dzieci pięknie brzmiącymi tradycyjnymi dźwiękami dud, fletów i harf, a także narodowy Szkota – kolorowa spódnica w kratę oraz skórzana torebka.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Marzec 2015

Bombowy Dzień Witaminowy

Za oknem już coraz częściej słońce i wielkimi krokami zbliża się wiosna. Przedszkolaki z Wyspy Odkrywców postanowiły wyjść wiośnie naprzeciw obchodząc Dzień Witaminowy. Świeże owoce i warzywa były gośćmi i bohaterami tego dnia. Odkrywcy poznawali je poprzez wykorzystanie wszystkich zmysłów, wąchając, dotykając, porównując i oczywiście smakując! Robili też przetwory, sprawdzali jak gotowanie, ścieranie, krojenie i wyciskanie wpływa na ich kształt, wygląd i smak. Zdecydowanie najbardziej smakowały wszystkim świeżo wyciskane soki oraz kolorowe szaszłyki owocowe i warzywne. Ale na tym nie koniec! Dzieci zadbały o to, aby w naszym przedszkolu świeże zioła i warzywa były obecne przez cały rok! Zasiały, podlały i rozpoczęły systematyczną pielęgnację małych nasionek, z których za kilka tygodni wyrosną pyszne i zdrowe warzywa – szczypiorek, pietruszka, koperek i bazylia. Ten dzień napełnił Dzieci energią i witaminami, które będą bardzo potrzebne tej wiosny!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Luty 2015

Jak pokonywać trudności? – Odkrywcy na poranku w kinie Muza

W piątkowy poranek czekało na dzieci miłe zakończenie tygodnia. Wszystkie grupy udały się do kina Muza na bajkowy poranek. Nasze dzielne przedszkolaki obejrzały kilka bajek, których motywem przewodnim było pokonywanie trudności. Dodatkowo Pani Kropka i Pani Wstążka poprowadziły bardzo ciekawe warsztaty. Odkrywcy poznali także historię o Mamie Muu i Wronie, a następnie nauczyli się o nich piosenki. Na zakończenie wizyty dzieci wykonały niesamowite domki na drzewie, które zabrały na pamiątkę do domu.


Luty 2015

Spotkanie Odkrywców z osobami niewidomymi

Do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, Wyspę Odkrywców odwiedziły osoby niewidome. Panie bardzo ciekawie opowiadały nam o swoim codziennym życiu, które różni się od naszego, pokazywały sposoby jak radzą sobie w codziennych sytuacjach np. jak odczytują godzinę na zegarkach. Dzieci z wielką ciekawością wysłuchały wierszy czytanych alfabetem Braila, a nawet miały okazję zobaczyć maszynę do pisania tym alfabetem. Panie napisały z jej użyciem kilka imion, narysowały także piękne rysunki. Była to dla Odkrywców pouczająca i ciekawa wizyta, która pozwoliła nieco bliżej poznać codzienne życie osób niewidzących.


Luty 2015

Najpiękniejszy dar... MIŁOŚĆ, czyli Walentynki Odkrywców

Luty, to wyjątkowy miesiąc na okazywanie Uczuć i wyznania Miłości. Także dla najmłodszych. Walentynki, obchodziliśmy więc na Wyspie Odkrywców bardzo uroczyście. Wielki bal walentynkowy, pełen zabaw, wesołych tańców i gier ruchowych porwał wszystkich w wir wesołej zabawy. Ale najwięcej radości i wzruszenie wśród dzieci wzbudziły przepiękne, pełne ciepła i miłości kartki walentynkowe, które przygotowali Rodzice i najbliżsi dla swoich pociech na tę specjalną okazję. Te piękne, czasem żartobliwe, a czasem bardzo poważne, ale zawsze niezwykle wzruszające słowa, które skierowane zostały do dzieci, sprawiły, iż słuchały ich z wypiekami na twarzach niczym najpiękniejszych słów wiersza lub dźwięków muzyki. To były naprawdę magiczne chwile!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Luty 2015

Afryka Kazika - spotkanie autorskie Odkrywców z pisarzem i podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim

Takiej wizyty i takiego gościa nie mogło zabraknąć na Wyspie Odkrywców! Pan Łukasz Wierzbicki przybył do nas w mroźny lutowy poranek aby rozgrzać nasze serca i umysły gorącymi opowieściami. Autor Afryki Kazika w pasjonujący sposób przedstawił nam tajemnice Czarnego Lądu i opowiedział o przygodach swoich oraz Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy dokonał niesamowitego wyczynu i przemierzył Afrykę na rowerze!. Jego prezentacja pełna zdjęć , odgłosów pustyni, sawanny i dzikich zwierząt wzbudzała wielkie zainteresowanie i wiele emocji wśród dzieci. Dzieci zachwyciły słynnego podróżnika ogromną wiedzą dotyczącą zwierząt afrykańskich a w tropieniu śladów dzikich zwierząt okazały się bezbłędne i niezastąpione. Nasi kochani Odkrywcy chętnie przymierzali podróżniczy kapelusz pana Łukasza, uczyli się zawiązywać turban a także grali na afrykańskich instrumentach. Nasza podróż na afrykański kontynent była bardzo udana…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Styczeń 2015

Bal karnawałowy w Krainie Lodu

W tegorocznej edycji balu karnawałowego przenieśliśmy się wprost do Krainy Lodu. Mroźny wystrój, odpowiednia muzyka i konkurencje sprawiły, że w przedszkolu zagościł prawdziwy, lodowy klimat. Ale serca Odkrywców pozostały gorące! Na balu królowały jak przystało na Krainę Lodu - Anna i Elza, ale nie zabrakło królewiczów jak i gości z zupełnie innych bajek. Każdy, na specjalnie przygotowanej scenie z dumą zaprezentował swój strój. Po zabawach i tańcach oraz wielkiej bitwie śnieżnej, jak przystało na zamkowe klimaty, odbyła się „lodowa” uczta!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Styczeń 2015

Świętujemy Dzień Kochanych Babć i Dziadków

Każdego roku wraz z początkiem stycznia nasze przedszkole odwiedzają bardzo ważni goście. Specjalnie dla Nich dzieci przygotowują piękne występy oraz prezenty. Babcia i Dziadek. Są blisko, służą pomocą, zawsze mają czas i uśmiech, gotują ulubione przysmaki, znają odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania. Układają puzzle, grają w gry, czytają bajki…potrafią wszystko. Za to wszystko Odkrywcy dziękowali w tych szczególnych dniach. Średniaki przygotowały przepiękne, wzruszające wierszyki oraz piosenki. U starszaków Koncert Życzeń dla Babci i Dziadka porwał do wspólnej zabawy wszystkich gości. Zerówkowicze natomiast przygotowali „Nietypowego Czerwonego Kapturka”. Było mnóstwo śmiechu ale jeszcze więcej wzruszeń. Z kochanymi dziadkami świętowanie nabiera innego wymiaru.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2014

Jest taki Dzień… czyli wigilijne emocje na Wyspie Odkrywców

Ostatni, grudniowy piątek na Wyspie Odkrywców obfitował w wiele emocji! Powodem był wyjątkowy dzień - Wigilia Przedszkolna! Tego dnia dzieci nie mogły się doczekać,
a to z uwagi na głównego gościa, który miał przybyć saniami z dalekiej, mroźnej krainy z workiem pełnym prezentów. Ale już od rana, na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. Otóż przyjechały do nas, specjalnie dla dzieci, prawdziwe, żywe kózki w czapeczkach i szalikach świętego Mikołaja i z dzwoneczkami na szyjach Kózki były specjalnymi wysłannikami Świętego Mikołaja i zapowiadały jego bliskie już przybycie. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty zwierząt, każdy miał okazję pogłaskać kózki,
a najodważniejsi nawet trzymali je za sznurki. Kolejną atrakcją był już sam Mikołaj! Prawdziwy z najprawdziwszych Mikołajów, z białą, długą brodą i workiem pełnym prezentów! Dzieci były bardzo odważne i chętnie podchodziły do naszego specjalnego gościa odbierając podarki. Na koniec dzieci wręczyły Mikołajowi w podziękowaniu piękną pracę, którą same wykonały. Po wizycie Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Na naszym stole zagościł barszczyk i pierogi. A potem przy akompaniamencie żywej muzyki śpiewaliśmy wszyscy razem kolędy. Atmosfera w naszym przedszkolu była wyjątkowa również za sprawą odświętnych strojów dzieci, pięknych dekoracji, wykonanych wspólnie przez dzieci i rodziców.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2014

Opowieść Wigilijna i Wigilijne Aniołki czyli rodzinne,
bożonarodzeniowe spotkanie piernikowe na Wyspie Odkrywców

Grudzień, tradycyjnie już obfituje w naszym przedszkolu w wiele wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Niemniej, tym najbardziej wyczekiwanym jest wspólne Piernikowanie, tradycyjne, nastrojowe spotkanie dzieci z rodzicami i najbliższymi. To magiczny czas, który spędzamy przy wspólnym dekorowaniu własnoręcznie upieczonych przez dzieci pierników, przygotowaniu ozdób świątecznych i wspólnym kolędowaniu. W tym roku efektem naszych spotkań było powstanie cudownej Szopki Bożonarodzniowej, pełnej cudownych postaci. A spotkanie rozpoczęło się od świątecznych występów przygotowanych przez dzieci. Średniaki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły rodzicom wierszyki i świąteczne piosenki. Starszaki przygotowały przedstawienie "Wigilijne Aniołki”, a zerówka wzruszająco przekazała emocje i historię "Opowieści Wigilijnej".

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2014

Kopciuszek, czyli Mikołajkowa premiera teatru Nie Wielkiego na deskach Wyspy Odkrywców

Wspaniałą tradycją mikołajkową w naszym przedszkolu stały się brawurowe przedstawienia Teatru Nie Wielkiego! W tym roku, mieliśmy wielką przyjemność obejrzeć wspaniałe wykonanie Kopciuszka, w wykonaniu zarówno doświadczonych aktorów jak również zupełnych debiutantów. Wszystkie kreacje aktorskie, zachwyciły naszą przedszkolną publiczność. Dzieci z wielkimi emocjami śledziły losy bohaterów, w których role wcielili się ich kochani rodzice! Takie prezenty od serca na zawsze pozostaną w sercach naszych i naszych kochanych przedszkolaków!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2014

Słodkie przygotowania do Mikołajek

Związane z piątkowymi Mikołajkami atrakcje w naszym przedszkolu poprzedziła wizyta pani cukiernik z cukierni Magdalenka ze Swarzędza. Pod okiem fachowca i z jego drobną pomocą dzieci przyrządzaliśmy pyszne kruche ciastka z cukrem, dzielnie wykrawając ciasto, przy użyciu foremek o różnorodnych kształtach. A gdy tylko ciasteczka znalazły się w piekarniku całe przedszkole wypełniło się wspaniałym zapachem...No cóż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już coraz bliżej święta ;)

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2014

Otwieramy kolejne okno na świat, czyli zimowa wycieczka do Biblioteki Raczyńskich

Żadni przygód Odkrywcy udali się w kolejną podróż - tym razem do Biblioteki Raczyńskich. Ogromne regały wypełnione po brzegi książkami i czasopismami niejednemu swoim wyglądem przypominały... księgarnię. Jednak Panie Bibliotekarki bardzo szybko opowiedziały jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką. Każde z dzieci mogło założyć swoją własną kartę biblioteczną i wypożyczać do domu ulubione książki. Poznaliśmy również historię biblioteki, oraz kilku znanych bajkowych bohaterów. Później z zaciekawieniem zwiedziliśmy pomieszczenia biblioteczne a na zakończenie wysłuchaliśmy przejmującej bajki o czarownicy.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2014

Ważne uczucia na Wyspie Odkrywców w dniu Pluszowego Misia

We wtorek 25 listopada rządy w naszym przedszkolu przejął nie kto inny a sam Pluszowy Miś. Towarzyszący nam na co dzień w domu, drodze do przedszkola oraz w nocy, w naszych łóżkach Miś obchodził swoje święto. Dlatego, wszystkie bliskie naszemu sercu, osobiste Misie zaprosiliśmy na ten dzień do przedszkola. Dzień ten był dobrym pretekstem do rozmowy o potrzebie opiekowania się innymi, przyjaźni i odpowiedzialności. Odbyliśmy wiele wspólnych zabaw, rozwiązaliśmy niejedną zagadkę. Bardzo dużo radości sprawiło nam także stworzenie nowej postaci Pluszowego Misia, do czego wykorzystaliśmy różne materiały i techniki. A ponieważ powszechnie wiadomo, że misie najbardziej lubią łakocie, zakończyliśmy dzień piekąc pyszne, czekoladowe babeczki – oczywiście w kształcie misia.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2014

Poznajemy naszą okolicę – wycieczka na pocztę i do Manufaktury Karmelkowo

Na Wyspie Odkrywców bardzo lubimy poznawać nowe miejsca i nowych ludzi, poszerzać nasze horyzonty! Tym razem naszym celem stała się swarzędzka poczta i Manufaktura Karmelkowo! Dzięki uprzejmości jednej z mam, mogliśmy od kulis poznać pracę na poczcie. W czasie wycieczki mieliśmy możliwość poznania i wykonania zadań, które są niezbędne aby korespondencja mogła trafiać w każdy zakątek świata, a nawet przymierzyliśmy prawdziwą czapkę listonosza i torbę na listy. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, by w wolnym czasie razem z kolegami i koleżankami z grupy zabawić się w … pocztę!

Zupełnie inny charakter miała natomiast nasza wyprawa do Manufaktury Cukierków „Karmelkowo”. Mieliśmy tam okazję zrobić swoje własne, kolorowe i przepyszne lizaki. Pod okiem pani instruktorki każdy z nas zawijał lizak i nadziewał go na patyk. Mieliśmy również okazję spróbować różnych smaków cukierków produkowanych w Karmelkowie. Było pysznie, tylko szkoda że tak krótko :)

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2014

Razem układamy i opowiadamy bajki - rodzinny wieczór z bajką

W piątkowy wieczór, po całym tygodniu wrażeń jeszcze raz przyszliśmy do naszego przedszkola by przenieść się w bajkową krainę. To było niesamowite spotkanie, które wspólnie zorganizowały dzieci, rodzice i panie nauczycielki. Każdy z nas zabrał ze sobą nie tylko swoje ulubione bajki, ale także bajki, które wspólnie ułożyliśmy z naszymi rodzicami. Bajki były fascynujące i pięknie zobrazowane. Ich prezentacja była dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. W czasie spotkania zaskoczyły nas różne formy teatralne prezentacji znanych nam bajek, między innymi teatrzyk cieni, teatr kukiełkowy, scenki dramowe. Następnie uważnie wsłuchiwaliśmy się w nasze ulubione bajki czytane przez rodziców i ciocie. A na koniec wspólnie ułożyliśmy zupełnie nową bajkę. To był naprawdę bajkowy czas...

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2014

Cosmo Odkrywcy z wizytą w słonecznej Portugalii

W ponury, listopadowy dzień Wyspę Odkrywców wypełniły ciepłe promienie słońca, radosna atmosfera i cudowny zapach pysznego deseru. A to wszystko dzięki podróży
do słonecznej i bardzo pogodnej Portugalii. Wybraliśmy się tam w ramach projektu Cosmo Odkrywcy, dzięki niesamowitemu gościowi, który z wielkim entuzjazmem przeniósł nas w klimat portugalskiego życia. Tym gościem był rodowity Portugalczyk, tata jednej z dziewczynek, uczęszczających do naszego przedszkola. Dzięki naszemu gościowi, dzieci obejrzały film o Portugalii, poznały ciekawostki z życia Lizbony, wyraziły ogromną chęć podróżą tramwajem 28 po tym niesamowitym mieście, odwiedzenia Oceanarium i spróbowania wyśmienitego portugalskiego jedzenia. Poznaliśmy Portugalczyków jako radosny naród, który żyje i mówi szybko, kocha football i dorsze! Nasz gość zapoznał dzieci z podstawowymi zwrotami portugalskimi, dzieci bawiły się nawet w głuchy telefon po portugalsku. A na koniec dzieci spróbowały pysznego portugalskiego deseru przygotowanego przez naszego gościa specjalnie dla nich!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2014

Andrzejki

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” – zgodnie z tym polskim powiedzeniem w ramach przedszkolnych Andrzejek, ciekawi swojej przyszłości wykonywaliśmy wiele wróżb. Każda z grup w swojej sali wróżyła przy użyciu monety, serca i szpilki, pięciu talerzy pod którymi znajdowały się cukierek, piórko, ziarenko pieprzu, muszelka
i kamyk oraz butów, które ustawialiśmy jeden przed drugim by zobaczyć, który jako pierwszy wyjdzie poza drzwi sali. Dobrze bawiliśmy się tańcząc z balonami, które ciocie przebijały i wypadały z nich wróżby. Na koniec grupa Leśnych Jagódek przygotowała ogromny andrzejkowy klucz przez który wszyscy laliśmy wosk zabierając swoje wróżby
na pamiątkę do domu.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

Święto dyni

Ostatni dzień października to był w naszym przedszkolu prawdziwy dyniowy zawrót głowy. Pomarańczowe stroje, wspólne zabawy i konkurencje sportowe z wykorzystaniem dyni, praca plastyczna oczywiście dynia a na zakończenie taniec z pomarańczowymi balonami. Zabawa była świetna, ale największe wrażenie zrobiła na nas zupełnie odmieniona tego dnia szatnia. Stała się ona mini galerią konkursowych dyń. Zaangażowanie rodziców, a także inwencja twórcza dzieci przyniosły wspaniały efekt, który przez cały dzień podziwialiśmy. Dynie zamieniły się w karoce, jeże, koty, postacie z ulubionych bajek a nawet zmieniały swoje kolory. Wszystkim dziękujemy za udział, i mamy nadzieję że jeszcze nie raz zaskoczycie nas swoimi pomysłami.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

Mucha przed sądem

Czas na pierwsze, jesienne przedstawienie w grupie zerówkowiczów. Dzieci są już coraz starsze to i poprzeczka jest podniesiona coraz wyżej. Tym razem cała grupa przygotowała dla rodziców "Muchę przed sądem". Sala zamieniła się na czas przedstawienia w prawdziwą salę rozpraw. A stroje małych aktorów…aż nie można było oderwać wzroku. Byli jak przystało na prawdziwy sąd - sędziowie, oskarżyciele i prokurator. Było też całe grono owadów: biedronka, żuk, mucha, pszczoła, które albo broniły, albo stawiały zarzuty względem muchy. Całe, jakże poważne przedstawienie zakończyło się mnóstwem śmiechu, wspólnym tańcem i poczęstunkiem przy herbacie.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

U Leśnych Skrzatów zamieszanie, bo już dzisiaj pasowanie


U Leśnych Skrzatów zamieszanie,
Bo już dzisiaj pasowanie
Już za chwilę każdy się średniakiem stanie.


W grupie Leśnych Skrzatów odbyło się inaugurujące rok szkolny, jakże ważne przedstawienie połączone z pasowaniem na średniaka. Mali aktorzy przygotowali dla swoich rodziców krótkie przedstawienie, były też wierszyki i piosenki. Po uroczystym pasowaniu na średniaka wszyscy udali się na poczęstunek – by nabrać sił przed Eko Talent Show. Każda z rodzin przygotowała krótkie przedstawienie, które najlepiej jak tylko można miało ich scharakteryzować. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu nieznanych dotychczas rzeczy. Poznaliśmy ulubione książki, zabawki, potrawy a nawet eksperymenty świeżo upieczonych średniaków.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

Jesienny pokaz mody i wielka improwizacja Jesieni Vivaldiego

W środę 22 października z pierwszym przedstawieniem w tym roku szkolnym zaprezentowała się grupa Leśnych Jagódek. Jesienny pokaz mody – to było to nad czym Jagódki ciężko pracowały przez ostatnie 3 tygodnie. Wybieg i flesze aparatów fotograficznych pozwoliły nam się poczuć jak prawdziwe gwiazdy. Każdy był przebrany za jakiś z darów jesieni. Gościom zaprezentowały się grzyby, liście, kasztan, żołądź, jarzębina, jabłko i gruszka. Po przedstawieniu aktorzy zamienili się w jesienną orkiestrę i pod okiem dyrygenta zaprezentowali zgromadzonym gościom utwór "Jesień" Vivaldiego. Mamy nadzieję, że udało nam się zaskoczyć naszych widzów. Zwieńczeniem pasowania było odśpiewanie przez dzieci piosenki "Leśne Jagódki". Po niej każdy został pasowany na starszaka i już wspólnie z rodzicami świętował ten dzień.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

Wielka inauguracja przedszkolnych zespołów piłkarskich!
Rodzice Odkrywców na start! Zieliniec United – Polska : 2:0!

Sobota 4 października – co to był za mecz… profesjonalna sala gimnastyczna, w przerwie występ taneczny a przez całe spotkanie z trybun głośny doping. Tatusiowie z grupy Leśnych Jagódek oraz z zerówki zamienili się na jedno popołudnie w profesjonalnych piłkarzy i stanęli naprzeciwko siebie jako Polska (biało – czerwoni) i Zieliniec United (biało–zieloni). Wszyscy stanęli na wysokości zadania – piłkarze profesjonalnie się przygotowując, sędziowie sprawnym okiem wyłapując wszystkie zagrania niezgodne z zasadami i tancerki zagrzewając zawodników do walki. Zacięte do ostatniej minuty spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zieliniec United 2:0. Zwycięzcy w deszczu konfetti i błyskach fleszy otrzymali wspaniały puchar. Po krótkim odpoczynku i regeneracji, uroczystym przecięciem wstęgi rozpoczęliśmy drugą część sobotniego spotkania – Olimpiadę Sportową. Dzieci wraz z rodzicami podzielone na dwa zespołu dzielnie rywalizowały ze sobą w kilku sprawnościowych konkurencjach. Każdy się przykładał a walka trwała do końca. Wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali upominki a na koniec w ogromnym kole bawili się przy dźwiękach piosenki o krasnoludku. Salę gimnastyczną opuszczaliśmy jeszcze pełni emocji z dyplomem w jednej ręce, bańkami mydlanymi w drugiej…. I lizakami w buzi.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

Bezpieczeństwo ważna sprawa!

W poniedziałek 6 października nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Ta wizyta wywołała wiele emocji szczególnie wśród chłopaków. Mieli w końcu przed sobą reprezentanta zawodu, o którym sami marzą i który odzwierciedlają w swoich codziennych zabawach. Były opowieści o pracy policjanta, kilka ważnych zasad bezpieczeństwa i prezentacja wyposażenia, które nosi przy sobie policjant. Oczywiście nie obyło się bez przymiarki kajdanek. Następnie wyszliśmy na dwór by z bliska obejrzeć policyjny radiowóz. Na pożegnanie usłyszeliśmy głośny sygnał policyjnej syreny znany nam i spotykany w czasie codziennych podróży samochodem.


Październik 2014

A nam w duszy gra… MUZYKA!

W październiku swoje święto obchodzi obecna w naszym codziennym życiu wszędzie: w domu, samochodzie, przedszkolu i pracy Pani Muzyka. My obchodziliśmy je bardzo hucznie bo, aż przez trzy dni. W czwartek 9 października udaliśmy się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej. Uczniowie tej szkoły bardzo nam zaimponowali dając piękny koncert. Mimo młodego wieku umieszczone na pięciolinii skomplikowane nuty i półnuty nie są im obce. Usłyszeliśmy brzmienie skrzypiec, wiolonczeli, pianina, akordeonu i fletów poprzecznych.

Kolejny koncert a nawet dwa odbyły się dzień później – w piątek, już w murach naszego przedszkola. Przed południem odwiedziła nas z programem o tematyce barokowej Prosymfonika. Po obiedzie relaks uświetniła Pani Dorota – babcia naszego kolegi Ignasia, słynna dyrygent i śpiewaczka wraz z dwójką zaprzyjaźnionych muzyków. Artyści grali dla nas różne utwory, były zagadki, dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Ostatnim już związanym z muzyką akcentem był Dzień Muzyki Wszystkie przedszkolaki zostały przeniesione w krainę muzyki, posłuchały opowieści o instrumentach a także bawiły się wspólnie przy jej dźwiękach.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Październik 2014

Z UŚMIECHEM witaj nowy dzień…

Śmiejemy się każdego dnia, szczególnie w czasie fajnej zabawy w przedszkolu. Dlatego obchodzenie Dnia Uśmiechu nie było dla nas niczym trudnym. W zasadzie mogliśmy tego dnia po prostu wciąż się śmiać....ale byłoby zbyt łatwo. Ciocie postawiły przed nami trudniejsze zadanie. Musieliśmy sprawdzić swoich sił w trudnym zadaniu, które wykonują zawsze nagrodzeni Orderem Uśmiechu - wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się. Było strasznie kwaśnie, ale jak przystało na ten dzień nie obyło się bez mnóstwa śmiechu. Po wypiciu soku na naszych buziach malowały się różne miny, ale zawsze na końcu był szeroki uśmiech

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Wrzesień 2014

Wielkie Baletowa Podróż Odkrywców do Teatru Wielkiego

Poniedziałek 29 września. Wracamy do przedszkola po weekendowym odpoczynku i od razu czeka nas wspaniała wycieczka. Tym razem Odkrywcy udali się w kierunku Teatru Wielkiego. Po dotarciu na miejsce, rozpoczęliśmy Baletową Podróż po Teatrze. Otworem stanęły przed nami niedostępne na co dzień miejsca. Byliśmy w garderobie, oglądaliśmy i przymierzaliśmy piękne stroje, zaglądaliśmy na scenę. Na korytarzach rozbrzmiewały dźwięki muzyki a wszędzie było pełno zegarów.
Po pokonaniu wielu schodów i nauce kilku trudnych słów zasiedliśmy w jednej z sal. Uważnie przyglądaliśmy się różnym tańcom. Był rosyjski, hiszpański, chiński z ogromnym, kolorowym smokiem. Był też taniec króla i królowej oraz fragment najpopularniejszego baletu „Jeziora Łabędziego”.
Ostatnią już atrakcją tego dnia była dla nas wizyta w sali w której na co dzień trenują tancerze. Mnóstwo luster i drążki baletowe, których niejeden próbował dosięgnąć to był dla nas raj. Tańczyliśmy czując się jak prawdziwi artyści. Niestety każda, nawet najdalsza podróż dobiega końca. Tak było i tym razem. Pełni przeżyć i emocji wróciliśmy do Zielińca.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Wrzesień 2014

Wielkie Grzybobranie w Jeziercach

Trzeci tydzień września był dla nas wyjątkowy, ponieważ trwał o jeden dzień dłużej. Do przedszkola wybraliśmy się również w sobotę. Spotkaliśmy się z samego rana jak wypada profesjonalnym grzybiarzom i ruszyliśmy w kierunku lasu. Na miejscu czekał już na nas Pan Leśniczy, który dokładnie nas oprowadził opowiadając wiele historii.
Następnie każdy z nas ze swoim koszyczkiem udał się w poszukiwaniu grzybów. Były wszędzie. Chowały się w trawie, mchu, krzewach a nawet na korze drzew. Towarzyszyli nam rodzice, którzy nie raz pomagali odróżnić trujące grzyby od tych jadalnych. Zmęczeni ale jakże zadowoleni ze swoich zbiorów, zasiedliśmy by od razu nawlekać nasze grzyby na sznurki. Dzięki temu szybko wyschną i będą gotowe by dodać je do zupy, pierogów, kapusty lub innych dań.
Zwieńczeniem naszego trudu było wspólne ognisko. Ale nie było to zwykłe ognisko, ponieważ odbyło się jak nigdy wcześniej we wnętrzu drewnianego wigwamu… . Po wspólnym posiłku rozeszliśmy się do domów, by razem z rodzicami spędzić resztę sobotniego popołudnia.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Wrzesień 2014

Odkrywcy świętują Pierwszy Dzień Jesieni

Lato już za nami. Minęły wakacje, minęły upalne dni. Teraz za przedszkolnymi oknami smutne, deszczowe poranki i popołudnia. Ale ciekawi świata odkrywcy nie dają się jesieni! Nam nie straszne deszcze i smutki! Pierwszego dnia jesieni zebraliśmy się wszyscy w dużej sali, aby przywitać Panią Jesień i zaprosić ją do naszego przedszkola. Wspólnie tańczyliśmy, głośno śpiewaliśmy i zbieraliśmy kolorowe listki, które wypadły jesieni z koszyczka.
Na zakończenie udaliśmy się w malowniczy pochód po Zielińcu. Były balony i transparenty. Dotarliśmy na boisko, które stało się królestwem latawców. Przygotowane przez przedszkolaków na konkurs latawce poszybowały wyyyysoko w górę, a po powrocie ozdobiły nasz przedszkolny korytarz, umilając nam codzienną wędrówkę do przedszkola.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Wrzesień 2014

Dzień Przedszkolaka

Koniec września to dla nas przedszkolaków, bardzo ważna data. Obchodzimy wtedy swoje święto – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Jak przystało na takie święto hucznie obchodziliśmy je w naszym przedszkolu.
Najpierw wszyscy zebraliśmy się, by wspólnie odśpiewać hymn naszego przedszkola. Następnie każda z grup otrzymała Kodeks Wzorowego Przedszkolaka, który podpisaliśmy na różne sposoby. Średniaki odcisnęły swoje rączki, starszacy napisali swoje imiona maczanymi w farbie palcami, a zerówkowicze samodzielnie podpisali się pisakami. Kodeksy zabraliśmy do swoich sal. I rozpoczęliśmy najpyszniejszą część tego dnia…przygotowanie tortu. Był biszkopt, dżem, krem oraz bita śmietana. Zaopatrzeni w nożyki dzielnie nakładaliśmy kolejne warstwy tortu. Na zakończenie dotarł on do zerówki, gdzie został ozdobiony. Jeszcze tylko kilka minut w lodówce i już mogliśmy zajadać. Pycha!
W naszych salach jeszcze długo słychać było wesołą muzykę, a przedszkole roiło się od kolorowych balonów z którymi bawiliśmy się i tańczyliśmy. Szkoda, że Nasze Święto jest tylko raz w roku.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Wrzesień 2014

Wycieczka do sadu w Rabowicach

„Jesienią, jesienią Sady się rumienią
Czerwone jabłuszka Pomiędzy zielenią”

Żeby wszystko to zobaczyć na własne oczy w jeden z wrześniowych poranków wybraliśmy się do sadu. Każdy przedszkolak wyposażony w kalosze i koszyk rozpoczął podróż po ogromnym sadzie. Chyba nikt z nas nie zdawał sobie sprawy jak wiele jabłkowych drzew może znajdować się w jednym miejscu. Drzewa mieniły się barwami: były żółte, zielone, czerwone a gatunków naliczyliśmy aż 25. Wreszcie dotarliśmy do jabłek, które były gotowe do jedzenia. I rozpoczęliśmy pracę…trochę do koszyczka, trochę do kieszeni a trochę… od razu do buzi. Co to była za uczta… a na koniec zostaliśmy zaproszeni na kubeczek pysznego, tłoczonego z jabłek z sadu soku.
Żeby zatrzymać smaki jesieni na kolejne dni, po powrocie przygotowaliśmy pyszne kompoty z jabłek. Ozdobiliśmy słoiki i tym sposobem każdy z nas zabrał troszeczkę sadu do swojej domowej spiżarni.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Wrzesień 2014

Serdecznie witamy w Roku Szkolnym!

Serdecznie witamy wszystkie przedszkolaki po wakacjach. Cieszymy się, że w zdrowiu i z uśmiechami na twarzach Dzieci rozpoczęły kolejny rok odkrywania świata w naszym przedszkolu! Jak co roku przygotowaliśmy dla Nich wszechstronny program, szeroką gamę zajęć dodatkowych, nowe projekty i propozycje wyjazdów i wycieczek miejskich. Przed każdą z grup liczne wyzwania i przygody. Trzymamy kciuki za wszystkie Przedszkolaki!


Sierpień 2014

Wycieczka do Bramy Poznania ICHOT

W słoneczny czwartkowy poranek, 7 sierpnia przedszkolaki z Wyspy Odkrywców wybrały się by zwiedzić inną wyspę – Ostrów Tumski. Znaną przede wszystkim z Katedry nadwarciańską wyspę można w ciekawy sposób poznać dzięki Bramie Poznania ICHOT. Nasze przedszkolaki dzięki przeprowadzonym warsztatom przeniosły się w dawne czasy. Poznały sposób życia i zajęcia mieszkańców grodu Ostrów Tumski w czasie różnych pór roku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji, które utrwaliliśmy sobie w czasie wspólnych gier i zabaw. Na pamiątkę wizyty w Bramie Poznania otrzymaliśmy nasze prace, oraz kolorowe naklejki. Wspominając miło spędzony czas udaliśmy się na Rondo Śródka skąd autobus dowiózł nas prosto do naszego przedszkola na drugie śniadanko.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Czerwiec 2014

Pierwszy Rajd Rowerowy Odkrywców

Nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję Polska na rowery! 7 czerwca w upalny, słoneczny dzień z samego rana przedszkolacy z rodzicami stawili się na starcie naszego rajdu. Przedszkolacy przybyli na rowerkach dwukołowych, rowerkach biegowych i wygodnych siedziskach na rowerach rodziców. Wszyscy otrzymali numery startowe, balony w odpowiednim kolorze i w świetnych humorach wyruszyliśmy na trasę rajdu. Przebiegała ona przez malownicze lasy nad Jeziorem swarzędzkim. Po drodze mieliśmy trzy punkty przystankowo-zadaniowe. Na pierwszym dzieci i rodzice rywalizowali w zawodach sportowych, w nagrodę otrzymując pyszne lody. Na polance przy leśniczówce dzieci rozwiązywały zagadki przyrodnicze, szukały skarbu i układały z rodzicami rowery z darów natury. Efekty były niesamowite, a kreatywność na najwyższym poziomie!
W ostatnim punkcie przystankowym- Tęczowych Schodach zmieniliśmy szare, betonowe schody w prawdziwą tęczę. Na koniec po przejechaniu ponad 6 km wszyscy posilili się pysznym plackiem drożdżowym, owocami a rodzice przygotowali wyśmienitości z grilla!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Czerwiec 2014

Smerfowy Dzień Dziecka, czyli niebieskie szaleństwo teatru Nie-Wielkiego

Wszyscy wiemy, że najcenniejsze są osobiste prezenty, zwłaszcza te płynące z głębi serca. Wspaniali rodzice naszych kochanych przedszkolaków kolejny raz podarowali nam wszystkim cudowne, niezapomniane i pełne emocji chwile, przygotowując przedstawienie pt. Smerfy. Kreowane z wielkim kunsztem, a zarazem poczuciem humoru postaci smerfów wzbudziły podziw dzieci. Z wypiekami na twarzy podglądaliśmy życie w wiosce smerfów, codzienne zmagania Papy Smerfa, Marudy, Ważniaka, Pracusia, Śpiocha, Osiłka, Łasucha, Lalusia i przepiękne j Smerfetki. Byliśmy też świadkami mrożącego krew w żyłach spotkania z Czarownicą, Gargamelem i Krakierem. Na szczęścia historia dobrze się skończyła i na koniec spotkania wszyscy radośnie bawiliśmy się na smerfowym balu! Owacja dla cudownych i niepowtarzalnych aktorów naszego przedszkolnego Teatru Nie-Wielkiego.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Maj 2014

Wycieczka z okazji dnia dziecka do bazy lotniczej w Krzesinach

To była wyprawa jakiej dotąd nie było! Przedszkolaki odkrywały prawdziwą bazę wojsk powietrznych na Krzesinach. Zobaczyliśmy piękne samoloty, poznaliśmy ich historię, zerkaliśmy to ich wnętrza. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawostek o samolocie Iskra i jego „przyjaciołach” . Mogliśmy się też poczuć jak prawdziwi ratownicy medyczni wchodząc
i poznając wojskową karetkę pogotowia. A w międzyczasie, z wielkim podziwem oglądaliśmy lądowanie niesamowitych maszyn F16.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Maj 2014

Cudownych Rodziców Mam - Dzień Mamy I Taty

Dzieci okazują miłość swoim rodzicom na wiele sposobów... :) Ale w to wyjątkowe święto przygotowały dla swoich najbliższych wyjątkową niespodziankę.. Inscenizacja Czerwonego Kapturka, w wykonaniu grupy trzylatków poruszyła każdą Mamę i każdego Tatę. Zaangażowanie dzieci, ich skupienie , pięknie wypowiadane i odegrane role wprowadziły nas w magiczny, plastyczny świat baśni, w którym dzielny Czerwony Kapturek odważnie i radośnie przemierza las, pełen mówiących i szumiących Drzew, Kwiatów
i Zwierzątek, aby nieść pomoc ukochanej Babci. Chociaż spotyka groźnego i podstępnego Wilka , dzielny Gajowy przemierzając przez góry i dąbrowy ratuje sytuację!
Na rodziców oprócz przedstawienia czekały jeszcze dodatkowe niespodzianki: wzruszająca prezentacja i własnoręcznie upieczone i ozdobione kruche ciasteczka, w kształcie serca!

Także Maluszki przygotowały dla swoich najbliższych pełen miłości występ. Dedykowane rodzicom piosenki, wykonali z głębi swoich wielkich serduszek , całą swoją osobą,
a na koniec podarowali im przygotowane w przedszkolu foto kalendarze.


Maj 2014

Dzień strażaka

Strażacy są zawsze mile witanymi gośćmi w naszym przedszkolu. Po raz kolejny odwiedzili nas z okazji Dnia Strażaka! Dzieci wykonały plakat wozu strażackiego, który podarowali dzielnym strażakom i specjalnie na tą okazję nauczyły się piosenki „ Pali się”. Ale wizyta strażaków to nie tylko zabawa! Dzieci nauczyły się zgłaszać pożar przez telefon i przypomniały numer do straży pożarnej. Strażacy z powiatowej straży pożarnej dokonali prezentacji pracy strażaków, sprzętu strażackiego, próby gaszenia fikcyjnego ognia z węża strażackiego.


Maj 2014

W górę serca niech zwycięża Lech!

Nieoczekiwanie okazało się, że w naszym przedszkolu jest aż tak wielu kibiców Lecha Poznań! Wybraliśmy się więc na wycieczkę na stadion naszej ulubionej drużyny! Dzieci dumnie zasiadły w loży prezydenckiej, zwiedziły strefę przeznaczoną tylko dla zawodników np. szatnie oraz salę konferencyjną. Ale największą atrakcją był udział w treningu pierwszej drużyny Lecha! Obserwowanie mistrzów piłkarskich zrobiło na nas wielkie wrażenie! Od tego pamiętnego pilnie dnia trenujemy na wyspie odkrywców, aby dostarczyć do naszego klubów same gwiazdy piłkarskiej Ekstra Klasy!


Kwiecień 2014

Witamy gości z zaprzyjaźnionego przedszkola

To była niesamowita wizyta! Na naszą Wyspę Odkrywców dojechały przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola z Poznania! Starszacy zaprezentowali specjalnie dla swoich gości Calineczkę, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony ich rówieśników. Potem zaprosili swoich gości do wspólnej zabawy. Okazuje się, że nawiązywanie kontaktów przedszkolakom przychodzi z wielką łatwością. Po wspólnym poczęstunku, dzieci radośnie oddały się zabawie, poznawaniu nowego przedszkola i jego tajemnic,
a szczególnie chętnie uczestniczyły w zabawach z kolorową chustą Klansy. Dziękujemy za odwiedziny i wspólna zabawę!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Kwiecień 2014

Kolorowe Jaja, Biała Kiełbaska i… Calineczka z okazji Świąt Wielkiej Nocy!

Z okazji Świąt Wielkanocnych Starszacy przygotowały przepiękne przedstawienie pt. Calineczka. Mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, nie zabrakło chrabąszczy,
żab, motylów. Na weselu Calineczki bawili się już wszyscy, wspólnie tańcząc ulubione tańce (najlepiej chyba udała się jednak Makarena☺ Dzieci dostały owacje na stająco!
We wspaniałym nastroju przepięknie zostały udekorowane jajka w rozmiarze XXXL, które wspaniale ozdobiły wnętrze naszego przedszkola!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Kwiecień 2014

Wielkanocna wyprawa do Biskupina

W kwietniu wybraliśmy się na wielkanocną wycieczkę do Biskupina. Dzieci mogły poznać kulturę i obyczaje związane z obrzędami wielkanocnymi. Wykonywały palmy wielkanocne, a także ozdabiały pisanki. Samodzielnie ubijały masło, z którego następnie wykonywały dzieci baranki.W specjalnych regionalnych fartuchach, Dzieci wyrabiały
i ozdabiały także własne mazurki, które także po upieczeniu kosztowały. Na sam koniec dzieci zasiadły do wspólnego wielkanocnego śniadania.


Marzec 2014

Świateł i papieru czar czyli Pan Sati w teatrze Atofi

W poniedziałek 17 marca wybraliśmy się do Teatru Atofi na przedstawienie Pan Sati. Dzieci z ogromna uwagą śledziły historie opowiadane na scenie, bardzo żywiołowo reagowały na szeesty papieru i wielkimi brawami nagrodziły autorów, Dużą atrakcją była „papierowa bitwa”, która rozegrała się po zakończeniu przedstawienia. Jeszcze długo po spektaklu w uszach dzieci brzmiały „papierowe dźwięki”.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Marzec 2014

Kolorowy korowód przedszkolaków wita panią Wiosnę

21 marca na Wyspie Odkrywców nastąpiło spotkanie dwóch żywiołów. Na początek pojawiła się zjawiskowa, cała w bieli, pokryta lekkim puchem Pani Zima, której bardzo zależało aby zostać jak najdłużej z naszymi kochanymi przedszkolakami. Kusiła śniegiem i zabawą… Na szczęście za moment usłyszeliśmy cichutkie kroki pięknej, kolorowej Damy, ubranej w przepiękną wielobarwną suknię, z wielkimi bukietem polnych kwiatów, otoczoną ćwierkającymi ptaszkami i obudzonymi leśnymi zwierzątkami. I wtedy stało się coś niesamowitego. Pani Zima uciekła, a piękna Pani Wiosna w otoczeniu Dzieci wyruszyła na spacer ulicami Zielińca. Kolorowy korowód roztaczał aurę ciepła, radości i słońca
i już nikt nie miał wątpliwości, że nadeszła wiosna!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Luty 2014

Walentynki

W dniu świętego Walentego w naszym przedszkolu zdarzyło się coś naprawdę dziwnego… żaba zakochała się w Ogórku Kiszonym, Żuk wśród biedronek szukał żony, a na dodatek na kolorowym stole tańczyły zakochane parasole. To był naprawdę wyjątkowy dzień.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Styczeń 2014

Wzruszyli. Rozweselili. Poruszyli... Dzień Babci i Dziadka

,,Babuniu, Dziaduniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta. Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie, smutno by było bez Was na świecie…"
To było poruszające przedstawienie i wzruszające chwile. Starszaki wcieliły się w postacie bajkowe i opowiedziały niesamowitą historię o tym jak zmieniłyby się losy bohaterów, gdyby obok nich byli kochana Babcia i Dziadek. Średniaki śpiewały piosenkę „ Moja Babcia”, zaprezentowały taniec „ Krakowiak” oraz zaprosiły dziadków
do wspólnego śpiewania piosenek przedszkolnych i piosenek z czasów babci i dziadków. Wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty ramki do zdjęć.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Styczeń 2014

Kolorowe Peru tańczy, czyli bal na (prawie) 100 par

Od kilku miesięcy poznawaliśmy egzotyczny, piękny kraj Peru! To w ramach cyklicznych zajęć Euro Odkrywcy, które już na dobre zagościły w naszym przedszkolu. W każdy piątek przenosiliśmy się do magicznego, kolorowego peruwiańskiego świata. Poznaliśmy przyrodę Peru, peruwiańskie tańce, słowa, wiersze, nauczyliśmy się peruwiańskiej piosenki, a nawet ugotowaliśmy peruwiański, fioletowy kisiel! Szczególnie ciekawe było dla nas nawiązanie kontaktu z przedszkolem peruwiańskim! Dla kolegów i koleżanek
z Peru nasi Odkrywcy przygotowali paczkę z polskimi smakołykami, namalowaną flagę polsko-peruwiańską oraz piękną kartką i zdjęcie wszystkich naszych „małych odkrywców”. Zwieńczeniem podróży „Euro Odkrywców” po Peru był prawdziwy peruwiański bal. Nasz gość Peruwianka Maria zaprezentowała egzotyczne stroje ludowe
i nauczyła nas tradycyjnych tańców peruwiańskich. Zabawa była niesamowita. Zrewanżowaliśmy się naszemu gościowi i pokazaliśmy jak wyglądają bale na Wyspie Odkrywców.
Nasz gość był pod wielkim wrażeniem.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2013

Wigilia na Wyspie Odkrywców i wizyta Gwiazdora

Biały obrus, pod którym leży sianko, opłatek, serdeczne słowa, składane życzenia, czułe gesty i uściski, przyciszone rozmowy, wspólny posiłek a później śpiewanie kolęd
i prezenty!!! Nasze przedszkolaki po raz kolejny zasiadły do przedszkolnej Wigilii. Tradycyjnie jedliśmy barszcz z uszkami i pierogi, chociaż opłatek smakował dzieciom równie dobrze☺. Ten tradycyjny posiłek dzieci zjadły w wielkim skupieniu, ale i radosnym podnieceniu w oczekiwaniu na zapowiadanego gościa. Gwiazdor oczywiście nie zawiódł
i pojawił się z workiem pełnym prezentów, uśmiechów i życzeń!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2013

Jasełka, pierniki i kolędowanie-czyli Boże Narodzenie coraz bliżej

Święta Bożego Narodzenia skłaniają do refleksji, zwolnienia tempa, znalezienia paru chwil na spokojną rozmowę i wspólne spędzenie czasu z najbliższymi, ale także do radości i wzruszeń czerpanych z tych cudownych spotkań. Ten przedświąteczny nastrój zagościł także w naszym przedszkolu. Tradycyjnie, jak co roku spotkaliśmy się całą, wielką rodziną przedszkolną na przedświątecznym Piernikowaniu. Dzieci przygotowały przepiękne Jasełka, przypominając w nadzwyczaj wzruszający sposób Wielką Historię sprzed 2000 lat. A potem rodzinnie dekorowaliśmy i podjadaliśmy☺ pierniki, upieczone jak co roku przez naszych kochanych przedszkolaków i przy cichym akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy piękne, polskie kolędy. Aż wierzyć się nie chciało, że to jeszcze nie Święta.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Grudzień 2013

Grudniowy koncert Kolorowych Nutek w Filharmonii Poznańskiej

Piękna, olbrzymia sala o niespotykanej akustyce, przejęta widownia, ubrana w odświętne stroje w radosnym oczekiwaniu…. Tak, tak atmosfera przed, w trakcie i po koncercie była naprawdę podniosła. A bohaterem tego niezwykłego wydarzenia była Muzyka, która rozbrzmiewała najróżniejszymi dźwiękami, tonami i wirowała po całej sali. Orkiestra zaprezentowała wspaniałe możliwości całego spektrum instrumentów, a pan Świerszcz, barokowa dama i przedszkolaki siedzieli zasłuchani i zadumani.


Grudzień 2013

Mikołajkowy prezent Teatru Nie-Wielkiego dla Przedszkolaków

Z okazji Mikołajek aktorzy naszego przedszkolnego Teatru Nie-Wielkiego przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. Jaś i Małgosia. Przedszkolacy byli bardzo dumni ze swoich rodziców, podziwiali ich brawurowe kreacje aktorskie i talenty wokalne! Na zakończenie przedstawienia odbyły się wspólne tańce. Piękna scenografia i nastrojowa muzyka przeniosły wszystkich w zaczarowany świat baśni i dzieciństwa.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2013

Na świętego Andrzeja wróżb nadszedł czas

Tego dnia na Wyspie Odkrywców pojawiły się tajemnicze postaci- kobiety, w pięknych wielobarwnych strojach, kolorowych chustach, których nadgarstki zdobiły bogato rzeźbione bransolety, a na ich szyjach i uszach wisiało mnóstwo mieniących się ozdób. Tak nie mylicie się to były…Cyganki, które zabrały przedszkolaków w świat magii, wróżb i tradycji. Dzieciom bardzo spodobała się ta konwencja i w trakcie wesołej zabawy odgadywały swoją przyszłość. Zdecydowanie najfajniejsze okazało się tradycyjne lanie wosku, a dziecięca fantazja i wyobraźnia użyta podczas odczytywania postaci zastygłych w parafinie jest naprawdę godna pozazdroszczenia!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


Listopad 2013

Dawnych zabawek czar - czyli wycieczka do Muzeum archeologicznego

Uważamy, że współczesny przedszkolak, z nowoczesnym podejściem do życia powinien dobrze znać…historię! Dlatego wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, aby dowiedzieć się jak w dawnych czasach dzieci i dorośli radzili sobie w codziennym życiu. Poznawaliśmy starodawne przedmioty codziennego użytku. Dzieciom zdecydowanie najbardziej podobały się łyżwy, nożyczki i grzebienie, a także zbroja rycerska i miecz! Podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się dodatkowo, jakimi zabawkami bawiły się dzieci w przeszłości. Na zakończenie tej podróży w czasie, dzieci bawiły się staromodnymi lalkami, wiatrakami, przymierzały stroje. Po krótkich warsztatach plastycznych wszyscy z wielką radością wróciliśmy do czasów współczesnych i naszych osiągnięć!


Listopad 2013

Wieczór z bajką

W to zimne, ciemne, listopadowe popołudnie na Wyspie Odkrywców panował zupełnie inny, magiczny wręcz nastrój. Przy blasku świec, ciepłym światełku lampionów, gorącej herbacie z rozgrzewającym sokiem malinowym, pachnącym cieście i kojącej muzyce nasze przedszkolaki i ich rodzice odbywali podróż w świat poezji i baśni. Złota Gwiazdka zaprosiła nas do tej magicznej krainy poezji dziecięcej, pełnej fraszek, rymowanek, opowiadań i baśni, w której zamieszkują stwory, potwory, Pchła Szachrajka, słoń Elmer, a także inne słonie, które nie „wiszą” na telefonie.

Teatrzyk kukiełkowy, pacynki, postaci ze starodawnego rzutnika, a także nieszablonowi bohaterowie szwedzkich bajek na drewnianych kopystkach czarowali i urzekali naszych widzów. Na zakończenie tej magicznej podróży, dzieci z pomocą rodziców przeniosły nas w świat swoich ulubionych bohaterów, ich przygód i tajemnych zakamarków.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


28 październik 2013

W poszukiwaniu darów jesieni

Podczas jesiennych spacerów nasze dzielne przedszkolaki przynosiły do przedszkola zebrane do koszyka dary jesieni. Zadanie było niezmiernie ważne, bo z tych wszystkich leśnych niespodzianek potem powstały przepiękne prace! Wśród znalezionych darów znalazły się kolorowe liście, kasztany, żołędzie, patyczki. Wszystkie dzieci angażowały się w wykonanie swoich prac a potem wszystkie jesienne dzieła zostały zaprezentowane rodzicom!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


16 wrzesień 2013

Mali Odkrywcy sprzątają świat - Eko zawody i Eko zabawki

Nasze przedszkolaki myślą nie tylko o zabawie i przyjemnościach. Dzisiaj wykonały bardzo pożyteczną pracę! Włączyły się do akcji Sprzątanie świata. Na początek wysłuchały ciekawej bajki o… odpadach i zastanawiały się nad znaczeniem trudnych słów takich jak: odpady, recycling, makulatura. Później przystąpiły do prawdziwego sprzątania!
A ponieważ Dzieci mają już dużą wiedzę ekologiczną, z łatwością nie tylko posegregowały wszystkie znalezione śmieci, ale także wiedziały w jaki sposób wykorzystać je
do wspólnej zabawy! Starszaki zbudowały niesamowitego ŚmiecioJadka, a średniaki EkoFrylka. Oba te stworki z wielką radością zamieszkały na Wyspie Odkrywców. Okaza-ło się także, że surowce można świetnie wykorzystać w zawodach sportowych!. Papierowe pałeczki zrobione przez dzieci były wykorzystane w sztafecie, a papierowe piłki służyły do udanej zabawy!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


1 wrzesień 2013

Serdecznie witamy po wakacjach

Najserdeczniej witamy w nowym roku szkolny! Z wielką radością wychowawczynie czekały na naszych kochanych podopiecznych w świeżo wyremontowanym przedszkolu. Wszystkie dzieci zastały swoje sale w zupełnie nowym odkryciu: starszaki w błękitnej Sali Wody, średniaki we wrzosowej Sali Powietrza, a maluszki w lawendowej Sali Ziemi. Wszystkie te żywioły będą nam towarzyszyć w tracie zajęć. Na Dzieci czekają nie tylko nowe sale, ale także nowe doświadczenia i przygody. W tym roku szkolnym będziemy poszukiwać i znajdować odpowiedzi na nowe pytania, poznawać siebie, najbliższe otoczenie i daleki świat!


19 sierpień 2013

Zajęcia adaptacyjne już za nami

Pierwsze chwile w przedszkolu to szalenie ważny czas dla Dziecka! Często decydują o późniejszych zdolnościach adaptacyjnych Dzieci, a doświadczenia z tych dni często determinują zachowania Dziecka nie tylko w przedszkolu, ale także w całym późniejszym życiu. Dlatego, na Wyspie Odkrywców przykładamy ogromną wagę do tego okresu. Przygotowaliśmy specjalny program adaptacyjny, który umożliwia Dzieciom w obecności swoich najbliższych poznawać nowe miejsce jakim jest przedszkole. Najważniejszą cechą tego programu jest indywidualne podążanie za Dzieckiem, bo chociaż program ma swoje ramy i strukturę, to nie zapominamy o najważniejszym: że każde Dziecko jest inne i w naszym przedszkolu dajemy Mu prawo do adaptacji i rozwoju zgodnie z Jego możliwościami i charakterem, dbając równocześnie o aktywne stymulowanie!


24 czerwiec 2013

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Witoldzin

To była niesamowita i pełna wrażeń wyprawa! Dzieci pokochały osadę Witoldzin i jej mieszkańców od pierwszego wejrzenia! Zaprzyjaźniły się z lamą, owcą, kozą, królikiem
i kurą, wspólnie nakarmiły te wszystkie zwierzątka, dowiadując się przy okazji jak należy się nimi opiekować. Równie wielką atrakcją okazała się dla dzieci przejażdżka bry-czką. Nasze małe łasuchy świetnie poradziły sobie także z malowaniem ciasteczek, które bardzo szybko i z wielkim apetytem spałaszowały. A na koniec zadbały o środowi-sko sadząc drzewo. Ponieważ te wszystkie obowiązki były bardzo wyczerpujące, dzielne przedszkolaki zregenerowały siły na placu zabaw!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


18 czerwiec 2013

Wszystkie barwy tęczy - Odkrywcy w Muzeum Narodowym

Tęczowa różdżka wprowadziła przedszkolaków w niezwykły świat Muzeum Narodowego. Dzieci bardzo szybko zapamiętały wszystkie zasady, jakie obowiązują podczas przebywania w muzeum, a następnie z wielką ciekawością rozpoczęły poznawanie dzieł wielkich artystów. Na koniec, same oddały się działaniom twórczym, eksperymen-tując z mieszaniem barw i tworząc nowe arcydzieła!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


1 czerwiec 2013

Królewna Śnieżka, czyli spektakl z miłości...

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich Dzieci i ich Rodziców! Rodzice przygotowali z okazji Dnia Dziecka przedstawienie, w którym … sami zagrali wszystkie role. Największą grozę wzbudziła Królowa, Takiego spektaklu jeszcze nie było. Brawurowe wykonanie każdej z ról na długo pozostanie w naszej pamięci, podobnie jak wspólny taniec na zakończenie przedstawienia! A w rolach krasnoludków dzieci rozpoznały… swoje przedszkolne ciocie.


26 kwietnia 2013

Wycieczka do Fabryki Śmiechu Michałek

Takie wycieczki Przedszkolaki kochają najbardziej! Plac zabaw pełen niesamowitych miejsc, w których dzieci wspinając się, skacząc, zjeżdżając i wykonując wszelkie harce
z wielką radością zwiększały swoja sprawność fizyczną i ruchową. Wybór zabawek i akcesoriów był naprawdę imponujący: zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, samochodziki, tor zjazdowy to tylko część z bogatej oferty placu zabaw. Dzieci bawiły się wspaniale!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


marzec 2013

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Nasi mali Odkrywcy uczestniczą w bardzo ważnym programie, tj. Przedszkolak bezpieczny w przedszkolu, który koncentruje się na bezpieczeństwie Dzieci. W trakcie warszta-tów wdrażających program, Dzieci poznają telefony alarmowe, dowiadują się o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach oraz poznają odpowiednie reakcje na zagrożenia. Poznają także zasady bezpieczeństwa podczas zabaw, w domu, podczas aktywności poza domem oraz w ruchu ulicznym. W ramach tej akcji odwiedzili nas w przedszkolu strażacy i pani policjantka, którzy szczegółowo odpowiadali na wszystkie pytania naszych przedszkolaków.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


marzec 2013

Eko Odkrywcy ratują środowisko

Nasze przedszkolaki nie tylko bawią się, ale także uczą się o bardzo ważnych sprawach. W tym roku poznają zagadnienia związane z ekologią, sortowaniem odpadów
i recyclingiem. Na początek z wielkim zapałem sortowały wszelkie odpady, a na kolejnych zajęciach wykorzystywały zużyte surowce do stworzenia przepięknych przedmiotów. Będziemy poznawać także tajemnice wody i powietrza, i przez zabawę uczyć się o ochronie naszej planety.


marzec 2013

Wielkanocne pisankowanie

Wspólne spotkania przedświąteczne są już tradycją naszego przedszkola. W tym roku oprócz tradycyjnego dekorowania pisanek i mazurków, składania życzeń i radosnych rozmów, spotkanie było wzbogacone o niezwykły występ Dzieci. Przygotowały one przepiękną inscenizację pt. "Czy Agata kocha się w kwiatach?" Z wielkim zaangażowaniem w przedstawieniu dzieci odgrywały role zwierzątek czy zjawiskowych wróżek. Naszym artystom serdecznie gratulujemy, a wszystkim składamy najlepsze życzenia Wesołych Świąt.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


luty 2013

Pan Hilary na Wyspie Odkrywców

Pan Hilary i inni bohaterowie wierszy J. Tuwima na dobre zadomowili się na Wyspie Odkrywców i zaprzyjaźnili z naszymi przedszkolakami. Poznanie twórczości J. Tuwima, kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, kulturalnych zachowań wobec ludzi i otaczającego je świata oraz pogłębianie więzi rodzinnych poprzez czytanie
to ważne elementy programu Rok Tuwimowski. Czytanie wierszy dzieciom przez rodziców było cudowną rozrywką zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci! Podobnie jak wspól-na praca nad wizualizacją bohaterów. W konkursie rodzinnym powstała między innymi wspaniała lokomotywa i imponujących wielkości rzepka.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


20 lutego 2013

Dzień z życia przedszkola

Dzień w przedszkolu upływa bardzo pracowicie… Przycinanie wełnianych włosów, modelowanie fryzur przy użyciu kolorowej włóczki zgodnie z najnowszymi trendami mody, dolepianie ich na własnoręcznie stworzone twarze, to tylko niektóre z zajęć, którym dzieci oddawały się z ogromną pasją. Z takim samym entuzjazmem uczestniczyły w zaba-wach z ulubioną chustą Klanzy. Radosnym wyliczankom i śpiewom nie było końca! Dzieciom nie zabrakło także siły na ćwiczenia koordynacji, równowagi i sprawności pod-czas "spacerów" po równoważniach. Uff, to był naprawdę pracowity dzień!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


15 lutego 2013

Wycieczka do Teatru Animacji na przedstawienie Pan Kuleczka

Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk – to bohaterowie opowiadań Wojciecha Widłaka, z którymi nasze kochane przedszkolaki spotkały się pod-czas wizyty w teatrze Animacji. Dzieciom zdecydowanie najbardziej podobało się niebo wędrujące po suficie teatru, pełne migocących gwiazd oraz … czerwony kapelusz pana Kuleczki. Na spektakl dotarliśmy wielkim, pomarańczowym autokarem, którym przejażdżka po Poznaniu okazała się dla dzieci równie atrakcyjna co przedstawienie…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


7 lutego 2013

Tłusty czwartek w przedszkolu

Ten dzień uczciliśmy w naszym przedszkolu ucztą nie tylko dla ciała, ale także dla ducha. Na początek nasze wspaniałe Dzieci przygotowały magiczne, zimowe przedstawie-nie o przyjaźni zwierząt i bałwanka, na które zaprosiły swoich najbliższych. Przepięknie odegrały role, wprowadzając nas w niezwykły świat przyjaźni. Po zakończeniu przedsta-wienia przenieśliśmy się, za sprawą artystów z Filharmonii Pomysłów w niezwykły świat muzyki, wysłuchując przepięknej, muzycznej opowieści "Wyspa śpiewających garde-łek". Po tych wszystkich artystycznych doznaniach zgodnie z tradycją kosztowaliśmy przepysznych pączków z pobliskiej cukierni i bawiliśmy się dalej…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


30 stycznia 2013

Wielki bal karnawałowy

Karnawał to czas tańców, zabaw i wielkiej radości. Tegoroczny bal karnawałowy przedszkolaki uczciły bardzo hucznie! W rytmie największych przebojów kolorowy korowód, przebranych nie do poznania dzieci przemierzył całą Europę! Przedszkolaki znakomicie bawiły się przy rytmach francuskiego kankana i greckiego Greka Zorby. Jednak największym uznaniem dzieci cieszyły się…. polskie "kaczuszki". Dzieci z dumą prezentowały przepiękne stroje, przygotowane specjalnie na tę okazję, które uzupełniły włas-noręcznie przygotowanymi i ozdabianymi podczas balu maskami. W nagrodę za wspaniałą zabawę dzieci otrzymały pamiątkowy, balowy medalion.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


16/17 stycznia 2013

Dzień babci i Dziadka

Miłość babć i dziadków do swoich wnucząt jest powszechnie znana i oczywiście przez wnuczęta odwzajemniana! Aby uczcić Dzień Babci i Dziadka dzieci przygotowały spe-cjalne spotkanie! Wierszyki, piosenki i życzenia płynęły prosto z wielkich serduszek naszych małych artystów. Prezenty przygotowywane z wielkim zaangażowaniem i trudem dzieci wręczały swoim babciom i dziadkom z wielką dumą. Spotkanie przepełnione było magicznymi momentami wzruszeń, miłości i czułości…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


21 grudnia 2012

Wigilia i Gwiazdor na Wyspie Odkrywców

Gwiazdora i tradycyjnej Wigilii nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu! Od samego rana dzieci ubrane w odświętne stroje wypatrywały tak oczekiwanego gościa.
I oczywiście Gwiazdor nas nie zawiódł. Pojawił się z wielkim workiem, wypchanym po brzegi prezentami. Dobrze znał nasze pociechy i chętnie z każdym chwilę porozmawiał. Zdradził nam, że do naszego przedszkola chodzą najwspanialsze i najgrzeczniejsze dzieci i że na pewno odwiedzi nas w przyszłym roku!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


19 grudnia 2012

Świąteczne przedstawienie Filharmonii Pomysłów "Marzenie pod choinkę"

Święta już coraz bliżej…. W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich naszych przedszkolaków przedstawienie "Marzenie pod choinkę", przygotowane przez Filharmonię Pomysłów. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały piękną historię, opowiedzianą śpiewem i tańcem, o marzeniach, które stają się rzeczywistością. Wprost do krainy snów zabrały nas tancerki wraz z Elfem marzycielem, a świąteczny nastrój zapewniły zasłyszane melodie i piękne kostiumy.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


18/19 grudnia 2012

Piernikowanie – czyli wspólne oczekiwanie na zbliżające się Święta

Wspólne spotkania dzieci, rodziców i grona pedagogicznego naszego przedszkola w okresie przedświątecznym to już nasza tradycja. W tym roku podczas spotkania zostały "wyczarowane" niepowtarzalne, przepiękne, świąteczne kartki. Kto zostanie obdarowany taką kartką będzie miał niesamowite szczęście! To przedświąteczne popołudnie dzieci umiliły nam krótkim występem. Wspólne śpiewanie kolęd, składanie życzeń i przygotowywanie kartek wprowadziło nas wszystkich w bardzo świąteczny nastrój.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


14 grudnia 2012

Wycieczka do Skansenu w Swarzędzu

W pięknej zimowej scenerii nasze najmłodsze przedszkolaki odkrywały tradycje świąteczne w muzeum w Swarzędzu. Podczas pobytu w muzeum, przy choince dzieci wysłu-chały pogawędki o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Potem przyszedł czas na wspólne kolędowe karaoke. Największym uznaniem dzieci cieszyła się kolęda Przybieżeli do Betlejem pasterze, którą śpiewały z wielką radością i zaangażowaniem. Na koniec z ogromną pasją dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których ozda-biały przygotowane na specjalnych stojakach bombki, które zabrały ze sobą do domu.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


5 grudnia 2012

Wycieczka do Szreniawy

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na wycieczkę do Szreniawy, aby tam poznać tradycję dekorowania drzewek świątecznych oraz wigilijnego stołu orzechami. Wycieczka miała bardzo bogaty program. Na początek w pełnym napięciu obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu aktorów "Dobrego Teatru" z Poznania. Następnie braliśmy udział w warsztatach interaktywnych, podczas których dzieci robiły wyklejanki z motywem masek zwierzęcych. Obejrzeliśmy też żywą szopkę i zwiedziliśmy dwie wystawy. Pierwsza Świat miniatur. Rolnictwo w modelarstwie, prezentowała zminiaturyzowane, ale wierne w szczegółach modele maszyn i sprzętów rolniczych, druga zatytułowana Czy znasz dziadka do orzechów?, prezentowała około 130 dziadków do orzechów ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Po tych wszystkich atrakcjach napiliśmy się ciepłej herbaty, zjedliśmy drugie śniadanie i w świetnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


25 listopada 2012

Świętujemy Dzień Pluszowego Misia

Wśród przyjaciół dzieci, misie znajdują szczególne miejsce. Tak bardzo szczególne, że doczekały się swojego święta! Nasze kochane przedszkolaki świętowały ten szcze-gólny dzień bardzo pracowicie. Na początek zaprosiły do naszego przedszkola swoich misiowych przyjaciół, aby wspólnie bawić się i świętować. Wszyscy razem słuchaliśmy wierszy i opowiadań, których bohaterami są misie, a także śpiewaliśmy misiowe przeboje. Ale największą atrakcją była degustacja misiowych smakołyków i pieczenie czekoladowych misiowych babeczek!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


18/19 października 2012

Pasowanie na przedszkolaka

Przyjęcie do wielkiej rodziny przedszkolaków to wielki zaszczyt dla każdego dziecka! Nic dziwnego, w końcu jak pisał Robert Fulghum "wszystkiego co naprawdę muszę wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu". Podczas uroczystego spotkania nasi kochani podopieczni otrzymali zaszczytny tytuł Przedszkolaka. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności, a następnie odbierały zasłużone gratulacje i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


1 września 2012

Witamy w nowym roku szkolnym

Najserdeczniej witamy każdego przedszkolaka na naszej Wyspie Odkrywców! Cieszymy się bardzo, że nowy rok szkolny rozpoczynamy wspólnie w większym gronie! Gratulujemy świetnej adaptacji wszystkim "nowicjuszom" i z wielką radością witamy przedszkolaków - "weteranów". Na ten nowy rok przygotowaliśmy dla Dzieci propozycje nowych zajęć, wznawiamy także te z poprzedniego roku. Nie zabraknie u nas nowych doświadczeń plastycznych, muzycznych, poznawczych i emocjonalnych. Dzieci czeka
w tym roku wiele nowych wyzwań, atrakcji i niespodzianek! Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo sił, zdrówka, a także wiele radości i przepięknych przyjaźni w trakcie przedszkolnych przygód!


21 czerwca 2012

Praca przedszkola w okresie wakacji

Uprzejmie informujemy, iż przedszkole nasze jest czynne przez cały miesiąc lipiec i sierpień.


14 czerwca 2012

Uroczyste zakończenie roku

14 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2011/2012. Ponieważ dzieci ciężko pracowały cały rok, w tym dniu czekało je wiele nagród i niespo-
dzianek. Uroczystość rozpoczął występ zaproszonego specjalnie na tą okazje do naszego przedszkola teatru Promyk. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, aktyw-
nie w nim uczestniczyły i żywo reagowały na toczące się wydarzenia. Po przedstawieniu nasze dzielne Maluchy otrzymały specjalne dyplomy. Potem wspólnie wykonywały podusię-niespodziankę, którą zabrały ze sobą do domów. Gratulujemy wszystkim Dzieciom wspaniałych osiągnięć w bieżącym roku. Zobacz relację z zakończenia roku...

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


1 czerwca 2012

Dzień Dziecka

To największe święto naszych Malusińskich! W przedszkolu bardzo dokładnie zaplanowaliśmy ten dzień. Przebiegał on pod znakiem gier, zabaw i niespodzianek, przygo-
towanych specjalnie na tę okazję. Chętnym Dzieciom malowaliśmy buźki, bawiliśmy się w ulubione zabawy z chustą Klansa. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziły ... krasnoludki i schowały gdzieś wielkie skarby. Naszym dzielnym Odkrywcom udało się je wszystkie odnaleźć, mimo iż były bardzo dobrze ukryte! W nagrodę otrzymały złote medale i drobne prezenty. Zmęczone poszukiwaniami, emocjami i zabawami ze smakiem zjadły uroczysty posiłek.

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


24 maja 2012

Dzień Matki

Nasi dzielni Przedszkolacy z okazji Dnia Mamy przygotowali dla swoich kochanych mam i tatusiów masę niespodzianek. To cudowne święto spędziliśmy wspólnie
w przedszkolu. Dzieci z wielkim uczuciem prezentowały specjalnie przygotowane na ten dzień piosenki i wierszyki. Obdarowały też rodziców własnoręcznie zrobionymi prezentami, w których przygotowanie włożyły całe swoje wielkie serca. Podczas życzeń i występów było masę śmiechu i wzruszeń. Zobacz relację z Dnia Matki...

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


kwiecień 2012

Tęczowy Dzień

Ten dzień przeznaczyliśmy na specjalną integrację wszystkich Dzieci w przedszkolu. Dzieci przeniosły się w magiczną krainę tęczy, na której czekały na Dzieci niespodzianki
i zagadki. Dzieci po kolei odkrywały tajemnice tęczy. Wykonały też wspaniały tęczowy taniec z kolorowymi wstążkami i zagrały na instrumentach. Na koniec Dzieci zrobiły przepiękną tęczę, która powstała z odbić kolorowych, dziecięcych rączek...


9 lutego 2012

Balik Karnawałowy

Jak karnawał to karnawał! W naszym przedszkolu dzieci bawiły się podczas baliku, którego tematem przewodnim była Wyspa Odkrywców. Wspaniałe, pomysłowe stroje,
w których pojawiły się na baliku, sprawiły, że jego nastrój zrobił się jeszcze bardziej tajemniczy! Dzieci tańczyły, szukały skarbów, także zatapiały statki…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


20 stycznia 2012

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci zaprosiły swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków do przedszkola, aby w uroczysty sposób celebrować ich święto. Bardzo się napracowały aby przygotować uroczysty występ i niesamowite niespodzianki. W ten sposób dziękowały swoim najbliższym za miłość oraz opiekę. Wzruszeń podczas spotkania było bardzo wiele…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


20 grudnia 2011

Spotkanie z Gwiazdorem

Nasze wspaniałe dzieci zasłużyły na wspaniałe prezenty. Gwiazdor obserwował ich wysiłki i poczynania od początku pobytu w przedszkolu i decyzja była bardzo prosta: Każde Dziecko zasłużyło na wspaniała niespodziankę…


13 grudnia 2011

Spotkanie przedświąteczne "Piernikowanie"

Boże Narodzenie to magiczny czas w życiu każdej rodziny. Również w naszym przedszkolu chcemy wspólnie przeżywać to ważne wydarzenie. Dlatego spotykamy się
w grudniowe popołudnie, aby przy dźwiękach kolęd i domowych wypiekach wspólnie przygotować ozdoby na choinkę przedszkolną i domową, udekorować pierniki, a przede wszystkim posłuchać wesołego śpiewu dzieci…

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


28 październik 2011

Rozpoczynamy koncerty Pro Sinfonika

Od października 2011 roku rozpoczynamy w naszym przedszkolu cykl koncertów, organizowanych przez Filharmonię Poznańską z cyklu Kolorowe Nutki. Jest on dedykowany specjalnie dla dzieci w wieku wczesno przedszkolnym. Podczas zajęć ma miejsce krótka opowieść muzyczna na temat będący przedmiotem koncertu, a następnie praktyczna prezentacja instrumentów. Pierwszy koncert zatytułowany był U źródeł muzyki. Co było pierwsze: melodia czy rytm. Władcy krainy muzyki. Sylwetki kompozytora i dyrygenta.

Zobacz relację z pierwszego koncertu:

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »


1 sierpień 2011

Sierpień Zajęcia Adaptacyjne

Debiut w przedszkolu to dla Dziecka i dla Rodziców nowa sytuacja! Całą rodzinę czekają zmiany, do których trzeba się dobrze przygotować. Dlatego w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy dwu tygodniowe zajęcia adaptacyjne, podczas których zapoznaliśmy Dzieci z przedszkolem i wychowawczyniami. Dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu zabawach, a także wspólnie spożywać posiłki. Dzielne przedszkolaki ten pierwszy krok do samodzielności zrobiły bardzo odważnie, w pełni wykorzystując czas na poznanie nowego miejsca.


28 maj 2011

Relacja z Drzwi Otwartych w naszym przedszkolu

Bardzo cieszymy się z tak dużej liczby osób, która przybyła do nas na Drzwi Otwarte! Szczególnie uradowało nas to, że rodzice pojawili się ze swoimi pociechami! Nie można wyobrazić sobie niczego bardziej satysfakcjonującego, niż roześmiane twarze maluszków i ich radość z zabawy! Byliśmy pod wrażeniem naszych małych gości, którzy z dużą odwagą i otwartością wkraczali w nasze progi ;). Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec
zieliniec

Zobacz więcej zdjęć »

Dogodny dojazd

z Poznania, jak również ze Swarzędza, Nowej Wsi, Gruszczyna oraz Antoninka (wjazd od ulicy Warszawskiej). Tuż przy budynku naszego przedszkola znajduje się przystanek komunikacji Swarzędz. Dojazd do przedszkola możliwy jest również poznańską komunikacją miejską (autobus nr 66).
o nas       aktualności       program       galeria       dzienniczki       rekrutacja       urodzinki         kontakt